Zapraszamy na koncerty towarzyszące w ramach Młyn Jazz Festival i Wadowickiego Tygodnia Jazzu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zapraszamy na koncerty towarzyszące w ramach Młyn Jazz Festival i Wadowickiego Tygodnia Jazzu

[UWAGA] Sobotni koncert Szymona Miki w ogrodzie przy ul. Kościelnej z powodu niesprzyjającej pogody jest odwołany. Kwartet wadowiczanina według uzgodnień z muzykami zagra we wrześniu w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Plenerowy niedzielny koncert FUNK DE NITE zostaje przeniesiony z ogrodu przy ul. M.B. Fatimskiej do sali teatralno – kinowej i rozpocznie się 15 minut później niż zaplanowano czyli o 20.15.

Festival od lat przyciąga do Wadowic spore grupy miłośników dobrego brzmienia, na swej scenie skupiając największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie urasta do rangi największego festiwalu muzyki improwizowanej w Polsce południowej. Ósma edycja odbędzie się w dniach 5-7.07.2018 i z pewnością usatysfakcjonuje każdego miłośnika gatunku. W tym roku w ramach festiwalu oraz odbywającego się Wadowickiego  Tygodnia Jazzu  (2-8 lipca) zapraszamy Państwa do uczestnictwa w 3 koncertach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Oto lista koncertów towarzyszących w ramach Wadowickiego Tygodnia Jazzu:

1. Big Band Małopolski feat Lora Szafran & A.Ninvalle
29.06.2018 godz. 20.00, sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st w Wadowicach.

Big Band Małopolski to jeden z najlepszych big bandów w Polsce. Wielokrotnie nagradzany  na ogólnopolskich festiwalach i konkursach. Powstał w 2006 roku, a jego założycielem jest pianista Krzysztof Odrobina. BBM prowadzi dr hab. Ryszard Krawczuk wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie.

Orkiestra składa się z 17 czołowych muzyków jazzowych młodego pokolenia, laureatów wielu renomowanych konkursów i festiwali.  Większość z nich to absolwenci uczelni muzycznych w Krakowie i Katowicach. Młodość, talent, technika, ekspresja, wrażliwość– to wszystko sprawia, że koncerty Big Bandu Małopolskiego są bardzo atrakcyjne dla słuchaczy i inspirujące dla gwiazd koncertujących z orkiestrą. W 2013 roku ukazała się debiutancka płyta orkiestry: „LiveAt Młyn Jazz Festival”, z gościnnym udziałem M.Urbaniaka, B. Maselego i rapera MC Stewlocs’a. Obecnie BBM przygotowuje program na płytę z M. Ubaniakiem, złożoną z jego najlepszych kompozycji z lat 70-tych  oraz materiał z Kubą Badachem.

2. Szymon Mika Jazz Quartet 
30.06.2018 godz. 20.00, ogród przy ul. Kościelnej 4, Wadowice.
Szymon Mika Jazz Quartet to zespół, w którego skład wchodzą jedni z najwybitniejszych przedstawicieli muzyki jazzowej w Polsce. Grupa powołana do życia przez wschodzącą gwiazdę gitary Szymona Mikę, zaprezentuje autorskie kompozycje lidera oraz pozostałych członków formacji, w których będzie można odnaleźć wpływy różnych gatunków muzyki.

Skład:
Szymon Mika – gitara
Marcin Kaletka – saksofon
Max Mucha – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja

BIO:
Szymon Mika – gitarzysta, kompozytor, uznany za jazzową Nadzieję Roku 2016 według czytelników magazynu Jazz Forum. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, w tym Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015) oraz Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012). Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Na co dzień koncertuje z czołówką polskiego i światowego jazzu tworząc nietuzinkowe projekty.

3. FUNK DE NITE & Andy Ninvalle – Koncert z okazji 25-lecia istnienia zespołu.
1.07.2018 godz. 20.00, ogród przy ul. M.B. Fatimskiej 66, Wadowice (teren  Fundacji EST).

Jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Założony w Krakowie we wrześniu 1993 r., przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcę Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Od tamtego czasu przez grupę przewinęło się wielu znakomitych muzyków m.in. M.Raduli, J.Królik, J.Śmietana, B.Maseli, P.Mąciwoda, P.Żaczek. FDeN ma za sobą udział w wielu znaczących festiwalach m.in: Leipziger Jazz Days(D), Leverkusener Jazz Days(D), Liburnia Jazz Fest(HR), Gorlitz Jazz Tages, Jazz Na Starówce (Warszawa), Ladies Jazz Festival (Gdynia), Lotos Jazz Festival (Bielsko Biała),  Summer Jazz Festival (Kraków), a także liczne koncerty klubowe w kraju i za granicą.

Z zespołem koncertują również muzycy zagraniczni m.in. : CHRISTOPH TITZ, SASKIA LAROO, BRYAN CORBETT, WARREN BYRD, STEVE LOGAN, MUSTAPHA SECK oraz znakomici raperzy: MC VLASH, FIRESTORM, ANDY NINVALLE (aka MC STEWLOCKS). W dorobku zespół ma 3 płyty:  „What!So What?„; „J-5„; “Funky Roads”.

Aktualny skład zespołu:

  • Ryszard Krawczuk – saksofon,
  • Piotr Grząślewicz – gitara,
  • Piotr „Quentin” Wojtanowski – gitara basowa,
  • Artur Malik – perkusja.

ANDY NINVALLE

Znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkając obecnie w Holandii. Jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in. Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop,Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae – Shabba Ranks oraz ikoną rapu grupą RUN DMC. Koncertuje po całym świecie z takimi wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo, Amstel Big Band, Jerzy Małek i wielu innych. W Polsce wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN „Kochaj i Tańcz” oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilkunastu lat koncertuje z grupą FUNK DE NITE, z którą nagrał płytę „Funky Roads” oraz Big Bandem Małopolskim (płyta „Live In Młyn Jazz Festival”). Obecnie promuje najnowszy album Urbanatora i nową płytę B. Maselego.

Więcej informacji o samym festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Wprowadzono: 29 czerwca 2018