Zapraszamy na Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Zapraszamy na Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej

Takiego orszaku jeszcze w Wadowicach nie było. Na zaproszenie burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego papieskie miasto po raz pierwszy odwiedzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i weźmie udział w barwnym Orszaku Trzech Króli.  Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dla  mieszkańców i dziennikarzy!

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wadowic razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Uroczystości związane ze Świętem Trzech Króli rozpoczną się w niedzielę, 6 stycznia o godzinie 12:00 od mszy św. w kościele pw. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Po mszy św. para prezydencka wraz z mieszkańcami przejdą w barwnym orszaku na plac Jana Pawła II (rynek), gdzie Trzej Królowie złożą pokłon Świętej Rodzinie przy wspólnym kolędowaniu.

Na dzień 6 stycznia przypada Święto Objawienia Pańskiego. W tym dniu w wielu polskich miastach mają miejsce „Orszaki Trzech Króli” będące podkreśleniem chrześcijańskiej tradycji i jednocześnie formą wspólnego świętowania oraz śpiewania kolęd. Cieszę się, że spośród tylu miejsc prezydent wybrał właśnie Wadowice i serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania – zaprasza burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Będzie to pierwsza w tej kadencji oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Wadowicach. Z kolei jego małżonka Agata Kornhauser-Duda odwiedziła papieskie miasto dwa lata temu, biorąc udział w obchodach 150-lecia 1 LO w Wadowicach.

Orszak Trzech Króli organizuje Gmina Wadowice wraz z Parafią Św. Piotra Apostoła w Wadowicach oraz Parafią Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Informacja o przepustkach prasowych:

Obsługa medialna wyłącznie dla osób akredytowanych. Akredytacje (zawierające: imię, nazwisko, nazwę redakcji, numer legitymacji prasowej, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, markę i nr rejestracyjny wozu transmisyjnego) przyjmuje Wydział Promocji Gminy Wadowice: osobiście (plac Jana Pawła II 23, p. 23) bądź mailowo pod adresem: tmamcarczyk@wadowice.pl do 4 stycznia 2019 roku (piątek) do godz. 10.00. Informacji dotyczących akredytacji oraz obsługi prasowej udziela Tomasz Mamcarczyk, tel.: 512 448 952.

Identyfikatory będą wydawane w dniach 2-4 stycznia 2019 r. (w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, pl. Jana Pawła II 23, p. 23) oraz w dniu uroczystości (6.01) w godz. 9:00-11:00 (przy kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach).

Szczegółowy program prasowy oraz inne wytyczne dla mediów są dostępne na Oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

AKTUALIZACJA (3.01):

W dniu 6 stycznia 2019 roku w godzinach od 11:00 – 16:00 nad miastem Wadowice, woj. małopolskie obowiązuje całkowity zakaz używania bezzałogowych statków powietrznych (dronów)!

Poniżej znajdują się informacje dla mieszkańców o utrudnieniach, jakie w tym dniu są przewidziane w mieście.

1. Uprasza się o nie parkowanie samochodów na trasie przemarszu tj. przy Alei Matki Bożej Fatimskiej: od ulicy Lwowskiej do kościoła Św. Piotra Apostoła w Wadowicach w godzinach 6:00 – 14:00.
(Tego dnia Centrum Handlowe „Jan” w Wadowicach udostępnia swój parking dla mieszkańców).

2. Plac Jana Pawła II będzie wyłączony z ruchu od godziny 10:00 do godziny  16:00. 

Szczegółowy plan zmian organizacji ruchu przedstawiono na mapie, którą można pobrać TUTAJ.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Wprowadzono: 28 grudnia 2018