Zapraszamy na Święta Plonów w Gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zapraszamy na Święta Plonów w Gminie Wadowice

Choć do końca lata jeszcze prawie miesiąc, to właśnie schyłek wakacji jest już od lat tradycyjnie czasem podsumowania letnich zbiorów.

Święto Plonów, zwane też dożynkami, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Mają zarówno charakter religijny, świecki jak i ludowy, powiązany z zabawą lub piknikiem rodzinnym.

Z tej okazji również sołectwa Gminy Wadowice organizują jak co roku liczne wydarzenia, które dają możliwość nie tylko do podziękowania za owocny sezon, ale też do spotkania, integracji i wspólnej zabawy.

Za nami już dożynki w Wysokiej, które odbyły się 13 sierpnia 2017r.

63123 - Zapraszamy na Święta Plonów w Gminie Wadowice

Bogaty w wydarzenia będzie najbliższy weekend. Już w sobotę 26 sierpnia na swoje Święto Plonów zaprasza Sołectwo Roków. W programie liczne atrakcje dla małych i dużych, grill i zabawa taneczna. Początek o godzinie 14.30.

Również w sobotę odbędzie się Piknik Rodzinny w Sołectwie Ponikiew-Chobot.

W niedzielę 27 sierpnia bawić się będzie:

  • Chocznia – o godzinie 10.00 Msza św. w Kościele Parafialnym a od godziny 14.00 zabawa na placu przy Domu Strażaka  (więcej szczegółów na plakacie poniżej)
  • Klecza – Msza św. w Kościele w Kleczy o godzinie 11.30, od 13.00 zabawa przy budynku OSP w Kleczy
  • Stanisław Górny – Piknik Rodzinny obok hurtowni Morapel, początek o godzinie 15.00 (więcej szczegółów na plakacie poniżej)

Na pierwszą niedzielę września swoje uroczystości dożynkowe zaplanowało Sołectwo Jaroszowice. W programie uroczysta Msza dożynkowa o godzinie 11.00. O 14.30 rozpoczęcie biesiady dożynkowej na placu przy OSP Jaroszowice, o 15.00 prezentacja strojów ludowych i poczęstunek lokalnymi produktami. Na uczestników czekają też liczne zabawy, konkursy i turnieje.

W niedzielne przedpołudnie 3 września za udane plony podziękują również mieszkańcy Gorzenia Górnego i okolic. O godzinie 10.30 wyruszy spod krzyża w Gorzeniu procesja dożynkowa, którą zakończy Msza św. polowa o godzinie 11.00 na placu obok starej szkoły w Gorzeniu. Po mszy odbędzie się krótki  poczęstunek.

Dziękujemy sołtysom i wszystkim organizatorom za podtrzymywanie tych pięknych ludowych tradycji, życzymy udanej zabawy i owocnych zbiorów.

Wprowadzono: 25 sierpnia 2017

-