Zapraszamy na wielki Piknik Militarny – Wadowickie spotkanie z historią”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Zapraszamy na wielki Piknik Militarny – Wadowickie spotkanie z historią”

Chciałbyś zobaczyć samochód legendarnego Hansa Klossa albo usiąść w prawdziwym czołgu? Z nami nie tylko obejrzysz wojskowe pojazdy, ale również będziesz mógł przejechać się prawdziwym wojskowym pojazdem gąsienicowym! Urząd Miejski w Wadowicach serdecznie zaprasza na wyjątkowe, spektakularne wydarzenie. Spotkajmy się całymi rodzinami już 1 sierpnia na Stadionie MKS Skawa Wadowice na Pikniku Militarnym – w programie niezliczona ilość atrakcji!

Jednostki wojskowe, policja, straż pożarna, służba więzienna i stowarzyszenia proobronne będą prezentować swoje wyposażenie, a rekonstrukcja historyczna bitwy z okresu II wojny światowej z pewnością zrobi wrażenie na młodszych i starszych! Do tego pokazy sztuk walki i samoobrony, testowanie sprzętu do wykrywania min, żołnierska kuchnia, strefa zabaw dla najmłodszych i wiele innych atrakcji. Naturalnie, wraz z harcerzami, nie zapomnimy uczcić godziny „W” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

*UWAGA! Tegoroczne składanie kwiatów na Placu Jana Pawła II przy tablicy poświęconej 12 p. p. Ziemi Wadowickiej i 12 p. p. Armii Krajowej z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego będzie miało miejsce wyjątkowo o godzinie 11.30.

Nasz Piknik to z pewnością wydarzenie dla wszystkich. Nie zapomnieliśmy też o miłośnikach muzyki na żywo – podczas imprezy zaprezentują się orkiestry dęte z Choczni i Kleczy, a na sam koniec, jako wisienka na torcie wystąpi dla Państwa Olga Avigail w koncercie szlagierów międzywojennych. Cóż to będzie za piknik!

Miło nam poinformować, że patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Wojskowy Instytut Wydawniczy – wydawca miesięcznika Polska Zbrojna oraz kwartalnika Polska Zbrojna. Historia, a także TVP Kraków, Radio Kraków oraz miesięcznik WPiS.

 

plakat piknik 724x1024 - Zapraszamy na wielki Piknik Militarny - Wadowickie spotkanie z historią"

Piknik Militarny „Wadowickie Spotkanie z Historią”

01 sierpnia (niedziela), godz. 14.00 – 21.00
Stadion MKS Skawa Wadowice

Wstęp wolny.

 

punkt - Zapraszamy na wielki Piknik Militarny - Wadowickie spotkanie z historią"W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 w Wadowicach podczas pikniku, na terenie Stadionu MKS Skawa Wadowice, będzie działał utworzony  przez Gminę Wadowice i „NEUROCENTRUM MERTA s.j.”  PUNKT SZCZEPIEŃ  

Dlatego też zapraszamy do w/w Punktu Szczepień bez wcześniejszej rejestracji, od godz.14.00.
Każdy chętny będzie mógł poddać się szczepieniu przez profesjonalny zespół medyczny wybraną przez siebie szczepionką  (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson).

 

 

 

 

 

PZ 100 lat CMYK 1024x420 - Zapraszamy na wielki Piknik Militarny - Wadowickie spotkanie z historią"

PZH 2019 kolor - Zapraszamy na wielki Piknik Militarny - Wadowickie spotkanie z historią"

 

WIW - Zapraszamy na wielki Piknik Militarny - Wadowickie spotkanie z historią"

Wprowadzono: 27 lipca 2021

-