Zarejestruj się i pomóż Dawidowi – konferencja prasowa w UM

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zarejestruj się i pomóż Dawidowi – konferencja prasowa w UM

Akcja dla Dawida_Plakat_A311 października w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach odbyło się spotkanie informacyjne Fundacji DKMS z lokalnymi dziennikarzami, którzy zgodzili się pomóc w nagłośnieniu akcji „Pomóż Dawidowi i Innym!”. W spotkaniu  oprócz Zastępczyni Burmistrza Ewy Całus, Artura Koszli – Koordynatora ds. rekrutacji dawców wziął także udział Mateusz Mamcarczyk – dawca, który uratował życie 57-letniemu Amerykaninowi oddając mu swoje komórki macierzyste.

18 letni Dawid Zając z Wadowic choruje na aplazję szpiku. Potrzebuje przeszczepu. Lekarstwem na tę chorobę może być Nasza decyzja o zarejestrowaniu się jako potencjalni Dawcy szpiku.

Gdzieś na świecie może żyć chory na nowotwór krwi, którego wyleczenie możliwe jest jedynie dzięki przeszczepieniu Twoich komórek macierzystych. I Ty możesz uratować Komuś życie!

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski objął Patronatem Honorowym akcję „pomóż Dawidowi i Innym” oraz zaoferował wsparcie organizacyjne ze strony Urzędu Miejskiego

Spotkajmy się 23 października na Pl. Jana Pawła II między 10:00 a 16:00. Pomóżmy Dawidowi.

Wprowadzono: 11 października 2016