Zarządzenie Burmistrza w sprawie targowisk gminnych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Zarządzenie Burmistrza w sprawie targowisk gminnych

Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Wadowic z dnia 27 kwietnia 2020 roku, którego treść prezentujemy poniżej, od 4 maja 2020 roku można będzie zrobić zakupy na targowiskach miejskich w Wadowicach w wyznaczonych miejscach, z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności.


Liczba punktów sprzedaży zostanie ograniczona i będzie wyznaczana przez Administratora Placów Targowych w taki sposób, aby poszczególne stoiska znajdowały się w odstępie min. 1,5 metra od siebie (z zachowaniem bezpiecznej odległości klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca). Wszystkie osoby przebywające na placach targowych powinny mieć zasłonięte usta i nos, a sprzedawcy zobowiązani są do używania rękawiczek jednorazowych.

W przypadku kiedy kupujący nie będzie ich miał, powinien zdezynfekować dłonie płynem/żelem antybakteryjnym. Środki do dezynfekcji mają też zapewnić klientom wszyscy sprzedawcy. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległość od innych, nie mniejszej niż 2 metry.

Wprowadzono: 26 kwietnia 2020