Zgaś światło – zaświeć przykładem!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zgaś światło – zaświeć przykładem!

Z roku na rok Urząd Miejski w Wadowicach angażuje się w akcję „Godzina dla Ziemi WWF” mając na względzie działania proekologiczne, służące poprawie jakości życia mieszkańców.
Podczas minionego weekendu oświetlenie budynku magistratu zgasło nie tylko na symboliczną godzinę, ale na całą sobotę i niedzielę.

Godzina dla Ziemi

„Godzina dla Ziemi WWF” to międzynarodowa akcja społeczna, która co roku jednoczy ludzi na całym świecie. Polega na wyłączeniu świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych w geście solidarności z ideą ochrony przyrody. Symboliczna godzina wybiła 25 marca o 20:30.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. W tym szczególnym czasie organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na ogromne zagrożenie dla tej unikatowej i symbolicznej rzeki w obliczu nowych planów uczynienia z niej autostrady wodnej.

Gasząc światło na symboliczną Godzinę dla Ziemi, dajemy sygnał, że chcemy żyć na bardziej zielonej planecie i że jesteśmy gotowi na zmiany, które wykraczają daleko poza jeden wieczór w roku – mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska. – Życie w sposób bardziej przyjazny środowisku to suma drobnych codziennych działań – gaszenie zbędnego światła, segregacja śmieci czy wybór lokalnych produktów, w tym sezonowych warzyw i owoców. Te proste, codzienne działania mają znaczenie! A Godzina dla Ziemi ma nam o tym przypomnieć.

Wielu mieszkańców oraz instytucji przyłączyło się do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz dziesiąty pokazali światu, że działając razem można dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

Więcej informacji: www.godzinadlaziemi.pl

Wprowadzono: 21 marca 2017