Zmiana warty na Orliku. Młodość lepsza od doświadczenia!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Zmiana warty na Orliku. Młodość lepsza od doświadczenia!

Jedni drukują na torbach, drudzy drukują dosłownie na wszystkim. Na boisku na szczęście drukowania nie było, było za to piękne piłkarskie widowisko, trzymające w napięciu do ostatnich sekund. W wielkim finale GOLA młodzi piłkarze Allbag’u pokonali „starych wyjadaczy” z Sigmadruk.

0 scaled e1636724035675 1024x699 - Zmiana warty na Orliku. Młodość lepsza od doświadczenia!

Mówi się do trzech razy sztuka, ale w tym przypadku potrzeba było aż pięciu edycji Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów, aby znaleźć sposób na powstrzymanie Sigmy.

Kto by jednak przypuszczał, że tym sposobem będą rzuty rożne? Właśnie po „rogach” padły dwie pierwsze bramki dla Allbag’u, który strzelali Jakubas i Kutermak. Sigma odpowiedziała golem Jończyka, ale to trafienie tylko rozsierdziło pretendentów do tytułu, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie napoczęli rywala, po kontrataku Piekarczyka i dobitce Zająca.

Kiedy po zmianie stron na 5:1 poprawił Jakubas, wydawało się, że sprawa mistrzostwa jest już przesądzona. Wtedy jednak na murawie ustała towarzysząca potyczce gęsta mgła i piłkarze Sigmy jakby… przejrzeli na oczy. W ciągu kilku minut zdobyli cztery gole, a dali sobie strzelić tylko jednego i z wyniku 5:1 zrobiło się nagle 6:5, a chwilę później 7:7 po wyrównującym trafieniu Pomietły!

Radość „drukarzy” z remisu trwała jednak tylko… 24 sekundy. Sprawy w swoje ręce wziął król… strzelców całych rozgrywek – Szymon Bernat, który wykorzystał rozkojarzenie w szeregach rywali i zdecydował się na strzał z dystansu, kompletnie zaskakując stojącego w bramce Harańczyka.

Tego prowadzenia piłkarze Allbag’u nie dali sobie już wydrzeć i po dwuletniej hegemonii Sigmy, mogli cieszyć się z upragnionego mistrzostwa. Ostatnie 10 minut finału możecie obejrzeć poniżej na naszym facebookowym profilu.

W meczu o trzecie miejsce nie było aż tak wielkich emocji, choć nie brakowało ostrej gry. Propan Butan bardzo szybko objął prowadzenie 2:0 i spokojnie kontrolował przebieg spotkania, wygrywając ostatecznie 9:5 z ekipą Bimber Team.

Po blisko dwóch miesiącach zaciętej rywalizacji przyszła pora na zasłużone puchary od burmistrza Wadowic, Bartosza Kalińskiego oraz nagrody. Zdobywcy GOLA z Allbag’u otrzymali czek na 1500 zł, drugaSigma – 1000 zł, a trzeci Propan Butan – 500 zł. Fundatorem nagród głównych była kawiarnia Galicjanka, która przekazała aż 3000 złotych, a dodatkowo przez całą ligę po każdym meczu fundowała zawodnikom bony o wartości 10 zł do wykorzystania w swojej kawiarni, rozdając w sumie ponad 600 takich kuponów.

10 1024x724 - Zmiana warty na Orliku. Młodość lepsza od doświadczenia!

Propan Butan za mistrzostwo drugiej ligi i awans do pierwszej ligi otrzymał dodatkowo od firmy Mrugacz Auto Serwis voucher o wartości 600 zł na usługi mechaniczne. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych.

6 1024x724 - Zmiana warty na Orliku. Młodość lepsza od doświadczenia!

Królem strzelców I ligi został Szymon Bernat (Allbag) – zdobywca 43 bramek, królem strzelców II ligi – Konrad Ornecki (Allbag II) – zdobywca 13 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Karola Świątka (Allbag). Łączna pula wszystkich nagród jesiennej edycji #GOLA wyniosła około 10 tysięcy złotych!

Wprowadzono: 12 listopada 2021

-