Znamy zwycięzców V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych / Znamy zwycięzców V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

W województwie małopolskim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 90 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 30 inicjatyw społecznych, wpływających na pozytywną zmianę najbliższego otoczenia.

Tesco - Znamy zwycięzców V edycji programu "Decydujesz, pomagamy"

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały m.in. projekty z Wadowic:

  • Hipoterapia – FUNDACJA JOWISZ
  • Akcja ewakuacja! – Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach

Fantastyczne inicjatywy, pozytywna energia i ogromne zaangażowanie organizacji, mieszkańców, klientów i pracowników Tesco – „Decydujesz, pomagamy” to prawdziwa dawka dobra, która ma realny wpływ na zmiany w naszym najbliższym otoczeniu. Z roku na rok zgłaszane projekty zaskakują nas coraz bardziej – dopracowaniem i pomysłowością. Cieszy nas, że tak wiele wspaniałych lokalnych inicjatyw może zostać zrealizowanych przez zmotywowanych i aktywnych mieszkańców. Wierzę, że ten program może być impulsem do większej mobilizacji ludzi i wspierania się wzajemnie. – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnera merytorycznego programu.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 21 stycznia do 17 lutego, klienci Tesco na terenie województwa małopolskiego oddali łącznie 619570 głosów. Jeden mały żeton, a tak wiele zrealizowanych pomysłów!

Od 2016 roku odbyło się pięć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco, wraz z Fundacją Tesco, wsparło 1 190 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 26 746 271 głosów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 4 450 000 zł złotych na realizację lokalnych inicjatyw. Kolejna – VI edycja programu rusza już w kwietniu!

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

Wprowadzono: 6 marca 2019