Zobaczcie jak wygląda nowy dom na Dzwonku!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Zobaczcie jak wygląda nowy dom na Dzwonku!

Nowy dom na Dzwonku to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszej gminie. 26 stycznia otwarliśmy dla mieszkańców to wyjątkowe miejsce pełne historii i tradycji, gdzie kiedyś istniała stara szkoła, a teraz tchnięto w nią nowe życie, tworząc atmosferę sprzyjającą rozwijaniu wiedzy i umiejętności.

419897764 893967222729287 6844304609669052334 n 1024x768 - Zobaczcie jak wygląda nowy dom na Dzwonku!

Wykorzystując budynek po starej szkole w Gorzeniu Dolnym (obecnie na ul. Widokowej 27), stworzyliśmy ogólnodostępny ośrodek edukacyjno-kulturalny „na Dzwonku”. Powstał piękny dom z widokiem na Goryczkowiec, z nowoczesnymi salkami i wspaniałym ogrodem, w którym znalazło się miejsce na przestronny taras, altanę z grilem i mnóstwo zieleni.

W otoczeniu nowo otwartej szkoły na dzwonku w Gorzeniu Dolnym rozciąga się wspaniały ogród, który stanowi prawdziwy raj dla zmysłów. Miejsce to łączy w sobie estetykę, funkcjonalność oraz harmonię z przyrodą, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi i inspiracji. Ogród został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach oraz społeczności szkolnej, aby mogli korzystać z uroków otaczającej przyrody.

Centralnym punktem ogrodu jest przestronny taras, idealny do spotkań, rozmów i naukowych dyskusji na świeżym powietrzu, taras stanowi idealne miejsce do relaksu po intensywnych zajęciach, umożliwiając jednocześnie cieszenie się bliskością natury, przy dobrzej przejrzystości powietrza z widokiem na Tatry!

419745105 893966999395976 828624488414518745 n 300x225 - Zobaczcie jak wygląda nowy dom na Dzwonku!

W sercu ogrodu wznosi się altana, która staje się miejscem spotkań. Altana jest wyposażona w grill, co umożliwia organizację wspólnych pikników i imprez integracyjnych. Jest to idealne miejsce do dzielenia się doświadczeniami, tworzenia relacji oraz budowania wspólnoty.

Ośrodek będzie nową atrakcją turystyczną i idealnym miejscem do organizacji spotkań i imprez plenerowych dla mieszkańców.

Dokładnie 28 lipca 2021 roku Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę na zaprojektowanie i wykonanie tej inwestycji. Jak zwykle najwięcej czasu i energii pochłonęło to, czego nie widać gołym okiem, czyli wykonanie projektu i uzyskanie wszelkich pozwoleń. Fizyczne roboty rozpoczęły się niecały rok temu, bo w marcu 2023 roku i skończyły tego samego roku. W grudniu obiekt był już po odbiorach.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 3 miliony złotych z czego połowę Gmina Wadowice pozyskała z dofinansowania unijnego.

„Budynek po remoncie robi wrażenie, mamy w pełni wyposażoną kuchnie, mamy salę spotkań z mini sceną, salę konferencyjną, pracownię ceramiczną oraz malarską. Budynek w środku zmienił się nie do poznania, ale na zewnątrz jest jeszcze piękniej. Sam budynek zyskał wielki taras, a ogród zaś plac zabaw, altanę i miejsce do grillowania – mówił podczas otwarcia Bartosz Kaliński, który zaznaczył, że  Centrum Aktywności Społecznej ma pełnić funkcję otwartego domu „Na Dzwonku” dla każdego.

Bez wątpienia jest to miejsce, w którym swoją działalność będzie prowadziło Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzenia Dolnego, ale nie tylko.  Założenia funkcjonowania tego miejsca są takie, że każda organizacja z gminy mniej bądź bardziej formalna, NGOsy, klub seniora, Wadowickie Centrum Kultury, ale też przedszkola i szkoły będą mogły z tego miejsca korzystać bezpłatnie. Oczywiście wymagać to będzie wcześniejszego zgłoszenia opiekunowi tego miejsca, który im otworzy i udostępni określone pomieszczenia. Tym opiekunem została Jadwiga Paździora – Sołtys Gorzenia Dolnego. Od lutego będzie ona prowadziła odpowiedni grafik, więc termin spotkań w Domu „Na Dzwonku” należy ustalać bezpośrednio z Panią Jadwigą telefonicznie pod numerem tel: 785 149 995.

Ogród również będzie otwarty codziennie od pierwszego lutego w godzinach od 14.00 do 18.00. A gdy zrobi się jaśniej i cieplej, to te godziny będą wydłużane, tak by spokojnie dzieci mogły spędzać aktywnie popołudnia na placu zabaw.

Wprowadzono: 8 lutego 2024