Zostań jednym z nas – „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Zarządzania Kryzysowego / Zostań jednym z nas – „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”

Zostań jednym z nas – „Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”

Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z nami! Jeśli nie byłeś jeszcze w w Wojsku czeka cię 16- dniowe szkolenie podstawowe. Dla osób które w przeszłości składał przysięgę wojskową odbędzie się 8- dniowe szkolenie wyrównawcze.

Forma pełnienia służby, jaką oferuje 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Jak zaznacza st. szer. Galica Dariusz  z 11 Małopolskiej Brygady OT, – Wstąpiłem do Małopolskiej Brygady ponieważ jest to formacja działająca w bezpośrednim sąsiedztwie mojego domu, moich najbliższych, rodziny i znajomych.. Przez rok w czasie intensywnych szkoleń odświeżyłem to, czego nauczyłem się w wojsku przed laty i nabyłem nowych umiejętności (…).To tutaj widzę stojących razem w jednym szeregu katolików, prawosławnych i ateistów, mężczyzn i kobiety… młodych i tych nieco bardziej doświadczonych wiekiem. To tutaj widzę ludzi różnych profesji, recepcjonistów, kucharzy, adwokatów, lekarzy, pracowników i pracodawców. Wszyscy oni mają jeden wspólny mianownik, pragną służyć swoim lokalnym społecznościom, stąd dewiza “Zawsze gotowi, zawsze blisko. .

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

„Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami”. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie uczniom, studentom i pracownikom odbycia szkoleń wojskowych w 11 Małopolskiej Brygadzie Obronie Terytorialnej (11MBOT).
Zdajemy sobie sprawę, że w trakcie roku szkolnego czy akademickiego jest to trudne, więc wakacje stają się alternatywą dla osób, które marzą o byciu Żołnierzem RP. Podobny projekt 11MBOT cieszył się dużym zainteresowaniem podczas tegorocznych ferii. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną Żołnierzami Wojska Polskiego.
Na szkolenia zapraszamy studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów, pracowników oraz wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze.

Terminy do wyboru:
Szkolenie podstawowe
Termin: 24 czerwca – 9 lipca ( 16-dniowe szkolenie dla osób nie posiadających przysięgi)
LUB
Szkolenie wyrównawcze
Termin: 24 czerwca – 1 lipca ( 8-dniowe szkolenie dla osób które w przeszłości złożyły przysięgę wojskową)
Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 9 lipca 2023 w Zakopanem.

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do skorzystania z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu (dane
kontaktowe na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ).

Istnieje także możliwość złożenia wniosku w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) lub poprzez platformę  internetowąePUAP.

Wprowadzono: 2 czerwca 2023

Pliki do pobrania: