Centrum Aktywności Społecznej – Dom na Dzwonku

Jesteś tutaj : Strona główna / Centrum Aktywności Społecznej – Dom na Dzwonku

Centrum Aktywności Społecznej – Dom na Dzwonku

To kolejna wizytówka Gminy Wadowice. Budynek starej szkoły przeszedł gruntowną metamorfozę i teraz z pięknie urządzonym ogrodem jest najbardziej urokliwym miejscem w całym regionie. W piątek 26 lutego zostało oficjalnie otwarte Centrum Aktywności Społecznej „Na Dzwonku” w Gorzeniu Dolnym (ul. Widokowa 27) i oddane mieszkańcom do użytku.

419897764 893967222729287 6844304609669052334 n - Centrum Aktywności Społecznej - Dom na Dzwonku

Dokładnie 28 lipca 2021 roku Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę na zaprojektowanie i wykonanie tej inwestycji. Jak zwykle najwięcej czasu i energii pochłonęło to, czego nie widać gołym okiem, czyli wykonanie projektu i uzyskanie wszelkich pozwoleń. Fizyczne roboty rozpoczęły się niecały rok temu, bo w marcu 2023 roku i skończyły tego samego roku. W grudniu obiekt był już po odbiorach.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 3 miliony złotych z czego połowę Gmina Wadowice pozyskała z dofinansowania unijnego.

„Budynek po remoncie robi wrażenie, mamy w pełni wyposażoną kuchnie, mamy salę spotkań z mini sceną, salę konferencyjną, pracownię ceramiczną oraz malarską. Budynek w środku zmienił się nie do poznania, ale na zewnątrz jest jeszcze piękniej. Sam budynek zyskał wielki taras, a ogród zaś plac zabaw, altanę i miejsce do grillowania – mówił podczas otwarcia Bartosz Kaliński, który zaznaczył, że  Centrum Aktywności Społecznej ma pełnić funkcję otwartego domu „Na Dzwonku” dla każdego.

Bez wątpienia jest to miejsce, w którym swoją działalność będzie prowadziło Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzenia Dolnego, ale nie tylko.  Założenia funkcjonowania tego miejsca są takie, że każda organizacja z gminy mniej bądź bardziej formalna, NGOsy, klub seniora, Wadowickie Centrum Kultury, ale też przedszkola i szkoły będą mogły z tego miejsca korzystać bezpłatnie. Oczywiście wymagać to będzie wcześniejszego zgłoszenia opiekunowi tego miejsca, który im otworzy i udostępni określone pomieszczenia. Tym opiekunem została Jadwiga Paździora – Sołtys Gorzenia Dolnego. Od lutego będzie ona prowadziła odpowiedni grafik, więc termin spotkań w Domu „Na Dzwonku” należy ustalać bezpośrednio z Panią Jadwigą telefonicznie pod numerem tel: 785 149 995.

Ogród również będzie otwarty codziennie od pierwszego lutego w godzinach od 14.00 do 18.00. A gdy zrobi się jaśniej i cieplej, to te godziny będą wydłużane, tak by spokojnie dzieci mogły spędzać aktywnie popołudnia na placu zabaw.

TABDZWONEK 1024x683 - Centrum Aktywności Społecznej - Dom na Dzwonku

 

Wprowadzono: 31 stycznia 2024