Rada Młodzieżowa

Jesteś tutaj : Strona główna / Urząd / Samorząd / Rada Młodzieżowa

Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach została powołana uchwałą nr XXXIII/245/2017 Rady Miejskiej w Wadowicach z dnia 10 marca 2017 roku jako organ konsultacyjny we wszystkich sprawach mających znaczenie dla osób młodych z gminy Wadowice. Wraz z uchwałą powołującą Radę przyjęty został jej statut określający tryb wyboru członków i zasady działania. Uchwałą Rady Miejskiej Nr XI/100/2019 z dnia 17 lipca 2019 roku zostały wprowadzone do statutu zmiany będące odpowiedzią m.in. na zmiany w systemie edukacji.

Młodzieżową Radę Miejską w Wadowicach tworzą uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Wadowice, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników i rówieśniczki w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach. Samorząd młodych pełni rolę reprezentacji młodzieży na terenie naszej gminy i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców i mieszkanek oraz wyrażanie opinii o działaniach tych władz.


Kontakt z nami: mrm@wadowice.pl

Zapraszamy na naszą stronę: https://mrmwadowice.wordpress.com/ oraz na FB: https://www.facebook.com/MRMWadowice/


Radni II kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wadowicach:

 1. Kacper Zimmer – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wadowicach
  Jestem uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach na profilu biologiczno-chemicznym, interesuję się chemią, filmem oraz szachami.
 2. Barbara Warchał – Zastępca Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wadowicach
  Jestem uczennicą drugiej klasy liceum o profilu biologiczno-chemicznym. Moje zainteresowania są głównie związane z profilem klasy, ale w wolnych chwilach lubię zająć się gotowaniem i próbowaniem w kuchni nowych rzeczy.
 3. Konrad Bednarek
 4. Nadia Chrapla
  Mam 14 lat. Jestem uczennicą klasy 8 Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Bemkego na Kopcu w Kleczy Dolnej. Interesuje się muzyką, literaturą oraz malarstwem. Gram również na saksofonie altowym i tańczę.
 5. Kacper Gołąb
 6. Anna Gurdek
  Cześć! Mam na imię Ania i chodzę do Zespołu Szkół w Jaroszowicach do 8 klasy. Moją pasją jest taniec.
 7. Nikola Guzik
 8. Dominika Hydzik
  Aktualnie uczęszczam do 1 klasy do I LO w Wadowicach, ale wybrana zostałam do Młodzieżowej Rady Miejskiej jeszcze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach. Moimi zainteresowaniami jest taniec i akrobatyka. Staram się również dbać o zdrowy styl życia mój, mojej rodziny i znajomych.
 9. Antonina Koim
 10. Borys Mikołajczyk
  Interesuję się lotnictwem cywilnym i szybowcami. Latam na symulatorach i jestem wirtualnym kontrolerem lotniczym na platformie vaatsim i ivao, a w przyszłości chciałbym zdobyć licencję na szybowce. Interesują mnie również podróże oraz kultura i kuchnia azjatycka.
 11. Zuzanna Mrowiec
  Jestem uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach, klasy I o profilu humanistycznym. Bardzo lubię czytać książki oraz interesuję się malarstwem.
 12. Mateusz Potoczek
 13. Kamil Przystał
 14. Magdalena Rębisz
  Interesuję się sportem, trenuję od kilku lat koszykówkę.
 15. Julia Ruła
  Mam 14 lat, uczęszczam do Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, bardzo lubię grać w tenisa stołowego.
 16. Dawid Ryba
 17. Angelika Sabuda
  Interesuję się MMA, piłką nożną oraz motoryzacją.
 18. Jakub Sarnecki
  Chodzę do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Babicy. Moim hobby jest jazda na rowerze.
 19. Adrian Serwin
 20. Wojciech Skalski
  Mam 15 lat, uczę się w CKZiU nr. 2 na profilu TI. Interesuje się klasycznym rockiem i muscle carami.
 21. Eryk Skawina
 22. Patrycja Sowa
 23. Gabriela Spyrka
  Uczęszczam do 1 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym. Interesuję się matematyką, chemią oraz sztukami walk. Aktywnie działam w obserwacji zjawisk meteorologicznych na terenie całego kraju.
 24. Damian Wiercimak
 25. Marzena Zaczyńska
  Chodzę do CKZiU nr 1 w Wadowicach i interesuję się fotografią – głównie portrety i strefa macro – oraz grafiką komputerową (digital bądź technika tradycyjna).

DSC 7597 1024x684 - Rada Młodzieżowa

Wprowadzono: 26 czerwca 2017

-