Rada Młodzieżowa

Jesteś tutaj : Strona główna / Urząd / Samorząd / Rada Młodzieżowa

Nowy miejski organ tworzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Wadowice, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników i rówieśniczki w demokratycznych wyborach organizowanych w szkołach. Samorząd młodych pełni rolę reprezentacji młodzieży na terenie naszej gminy i ma na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców i mieszkanek oraz wyrażanie opinii o działaniach tych władz.


Kontakt z nami: mrm@wadowice.pl

Zapraszamy na naszą stronę: https://mrmwadowice.wordpress.com/ oraz na FB: https://www.facebook.com/MRMWadowice/


Na liście Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej znajdują się:

 1. Łukasz Korzeniowski
  Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej .
  Urodzony jeszcze w poprzednim stuleciu, bo w roku 2000. Obecnie „human” z Gimpla i członek tamtejszego szkolnego samorządu. Doświadczenie zdobywał, pełniąc przez cztery lata funkcję przewodniczącego SU: dwa lata w  Gimnazjum nr 1 w Wadowicach oraz dwa lata w SP nr 2 w Wadowicach. Amator dziennikarstwa, miłośnik felietonistyki i książek kryminalnych. Lubi działać na rzecz społeczeństwa. Ostatnio jego „konikiem” stały się prawa ucznia.
 2. Kamila Pomietło
  Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej
  Urodzona w ostatnim roku poprzedniego tysiąclecia. Tegoroczna maturzystka. Uczennica „Tischnera”. Zaciekawiona polityką i działaniami społecznymi.
 3. Dominika Balonek
  Uczennica II klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Interesuje się muzyką, przedmiotami humanistycznymi i tym, co się dzieje w świecie. Lubi pracować w grupie i działać na rzecz szkoły oraz gminy. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi.
 4. Dawid Banaś
 5. Jan Banaś
 6. Jakub Cholewa
  Dwudziestoletni mieszkaniec Wadowic, technik informatyk, absolwent CKZiU nr 2 w Wadowicach. Interesuje się głównie muzyką, teatrem, grafiką 3D. Zawsze chce się rozwijać w różnych kierunkach i doskonalić w tym, czym już się zajmuje. Nieustannie stara się przekazywać pozytywną energię. Pragnie rozwijać kulturę w Wadowicach. Działa w  Wadowickim Centrum Kultury.
 7. Elżbieta Chrapkiewicz
  Pochodzi z Choczni. Jest uczennicą drugiej klasy liceum o profilu socjalnym w CKZiU nr 1 w Wadowicach. Interesuje się wieloma dziedzinami życia, a jej największym hobby jest piłka nożna. Będąc czynnym członkiem Orkiestry Dętej OSP Chocznia z dumą reprezentuje swoją miejscowość oraz gminę podczas uroczystości państwowych i kościelnych.
  Jako radna Młodzieżowej Rady Miejskiej chce zmieniać Wadowice i okolice na lepsze, łamiąc przy tym stereotypy na temat młodego pokolenia.
 8. Aleksander Filek
  Uczeń maturalnej klasy w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Interesuje się projektowaniem gier komputerowych i robotyką.
 9. Maciej Frączek
 10. Michał Bożydar Góra
  Rocznik 2000, uczeń wadowickiego Gimpla, czyli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Ma zaszczyt piastować funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego swojej szkoły. Pasjonat gier fabularnych oraz LARPów.
 11. Paulina Kubasiak
  Ma 16 lat. Uczęszcza do Szkoły Podstawowej numer 1 w Choczni. Interesuje się sportem oraz podróżami i przyszłość wiąże z nimi. W życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem. Chciałaby, aby gmina Wadowice rozwijała się kulturowo.
 12. Radosław Koniarski
  Ma 14 lat, uczęszcza do drugiej klasy gimnazjum w Kleczy Dolnej. Jest osobą spokojną i otwartą na nowe zmiany. Lubi uprawiać sport, m.in. piłkę ręczną.
 13. Małgorzata Mrowiec
  Uczennica wadowickiego „Gimpla”, osoba zaciekle broniąca swoich przekonań, wierna najbliższym osobom, wiecznie uśmiechnięta, zapalona pasjonatka historii i języków obcych. Przyszła studentka prawa.
 14. Martyna Mrowiec
  Ma 16 lat. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Interesuje się teatrem i tańcem. W życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem. Swoją przyszłość planuje związać z podróżami. Chciałaby rozwinąć gminę Wadowice pod względem kulturowym. Dlatego też dołączyła do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
 15. Dominik Prochownik
  Uczeń trzeciej klasy gimnazjum w Kleczy Dolnej, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, ministrant. Lubi poczytać ciekawą książkę i dobre memy o Januszu. Interesuje się głównie historią i polityką. Hobbystycznie gra w szachy. W przyszłości pragnie rozwijać się w kierunkach humanistycznych.
 16. Eryk Skawina
  Urodziłem się w Wadowicach i tutaj też mieszkam, obecnie jestem w ostatniej klasie gimnazjum. Jestem osobą otwartą i kontaktową, lubię poznawać nowych ludzi. Swoją przyszłość wiążę bezpośrednio z polityką. Bardzo lubię pokazywać się i wypowiadać publicznie,  według niektórych mam do tego ogromny talent. Wraz z moim kolegą tworzymy grupę rekonstrukcji historycznej, co wiąże się bardzo mocno z moją pasją, jaką jest historia. W wolnym czasie jeżdżę na ryby, słucham muzyki oraz urządzam sobie rowerowe wycieczki wokół naszego miasta.
 17. Maria Stopka
  Ma 16 lat. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika. Interesuje się teatrem, muzyką, kulturą.W życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem , podąża za marzeniami i dąży do wyznaczonych celów. Swoją przyszłość planuje związać z podróżami  ,poznawaniem nowych kultur i teatrem oraz pomagać innym. Chciałaby rozwinąć gminę Wadowice pod względem kulturowym i integracyjnym. Dlatego też dołączyła do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
 18. Julia Żak
  Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach. Obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach

Wprowadzono: 26 czerwca 2017