Miasta partnerskie

Jesteś tutaj : Strona główna / Urząd / Miasta partnerskie

Sona - Miasta partnerskieSona (Włochy)

Sona to miasto położone w regionie Wenecja Euganejska w prowincji Werona o powierzchni ok. 41 km2 położone na wysokości 169 m n.p.m. Gęstość zaludnienia to 409,7 mieszkańców na km2. Święto patronalne miasta obchodzone jest 6 sierpnia.

Zobacz stronę

Carpineto RomanoCarpineto Romano (Włochy)

Carpineto Romano to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Lacjum, w prowincji Rzym. Wg danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 4 931 osób, 58,7 os./km². W miejscowości tej urodził się papież Leon XIII.

Zobacz stronę

Pietrelcina - Miasta partnerskiePietrelcina (Włochy)

Pietrelcina to miasto i gmina we Włoszech, w pobliżu Neapolu, w regionie Kampania, w prowincji Benevento. Wg danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 3 028 osób, 108,1 os./km². Miejsce urodzenia św. o. Pio.

Zobacz stronę

San Giovanni RotondoSan Giovanni Rotondo (Włochy)

San Giovanni Rotondo – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Apulia, w prowincji Foggia. Wg danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 26 078 osób, 100,7 os./km². Miejsce życia św. Pio z Pietrelciny.

Zobacz stronę

Chicago HeightsChicago Heights (USA)

Chicago Heights jest miastem w powiecie Cook, stan Illinois w Stanach Zjednoczonych.  Ludności miasta to 31.373 mieszkańców, zaś powierzchnia miasta wynosi 24,8 km2.

Zobacz stronę

Marktl am InnMarktl am Inn (Niemcy)

Marktl am Inn – gmina targowa w Niemczech, w Górnej Bawarii, w powiecie Altötting, położona nad rzeką Inn, 2682 mieszkańców (30.06.2005), 27,84 km², 97 osób/km². 16 kwietnia 1927 roku w Marktl am Inn urodził się Joseph Alois Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI.

Zobacz stronę

KecskemetKecskemét (Węgry)

Kecskemét (106 tys. mieszkańców) – miasto węgierskie, położone na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, między Budapesztem a Segedynem.Pomimo suchego klimatu kontynentalnego, miasto jest stolicą regionu rolniczego, znanego z sadownictwa oraz produkcji owocowej wódki palinka.

Zobacz stronę

Canale d'AgordoCanale d’Agordo (Włochy)

Canale d’Agordo – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, w prowincji Belluno. Według danych na rok 2009 gminę zamieszkuje 1 211 osób przy gęstości zaludnienia 26,3 os./km². Jest to rodzinna miejscowość Albina Lucianiego, papieża Jana Pawła I, który przyszedł tutaj na świat 17 października 1912.

Zobacz stronę

AsyżAsyż (Włochy)

Sześciotysięczne miasto, rozwijające się od połowy XIX wieku, zwane stolicą nowego chrześcijaństwa. Leży na zachodnim zboczu góry Subasio. Otoczone jest z jednej strony wąwozem rzeki Tescio, a z drugiej – równinami Umbrii.

Zobacz stronę

Galeria zdjęć

Wprowadzono: 4 grudnia 2015