Modna wadowiczanka z początku XX wieku – warsztaty kosmetyków

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Modna wadowiczanka z początku XX wieku – warsztaty kosmetyków

Modna wadowiczanka z początku XX wieku – warsztaty kosmetyków

Od: 2019-08-24

Do: 2019-08-24

12:37

Zastanawiałyście się kiedyś co skrywały kosmetyczki pań żyjących w latach 20 i 30 XX wieku? Jakie makijaże były modne, a w jakich nie wypadało się pokazać? W jaki sposób utrwalano piękne, misternie ułożone fryzury? Odpowiedź na te pytania znajdziecie na warsztatach wytwarzania kosmetyków według przedwojennych receptur!

Zaczniemy od krótkiej opowieści o kanonach piękna w latach 20 i 30 XX wieku. Przyjrzymy się temu w jaki sposób kobiety dbały o swoją urodę i higienę. Dodatkowo zaprezentujemy eksponaty związane z modą kobiecą ze zbiorów członkiń naszego stowarzyszenia.

W części praktycznej każda z uczestniczek wykona dawnymi metodami kosmetyki, które będzie mogła zabrać ze sobą do domu. Kosmetyki, ze względów technicznych, będą wykonywane w parach, więc polecamy zachęcić do udziału w nich także wasze siostry, mamy i koleżanki, chociaż oczywiście to będzie też znakomita okazja do nawiązania nowych znajomości.

Czas trwania warsztatów: około 1,5 godziny

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Muzeum Miejskim w Wadowicach. Liczba miejsc jest ograniczona, więc polecamy nie wahać się zbyt długo! 🙂

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm jutra”.

Wprowadzono: 25 czerwca 2019