Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

2018-10-09

09:00

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci z klas I-III szkół podstawowych na spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk, które odbędzie się 9 października  o godz. 9.00.

Barbara Gawryluk  – autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków, w którym odpowiada za różne programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży. Wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę „Dżok. Legenda o psiej wierności” oraz laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za  powieść „Zuzanka z pistacjowego domu”.  Autorka popularnej biografii Wandy Chotomskiej, za którą została uhonorowana nagrodą Krakowskiej Książki Miesiąca. Inne znane pozycje w dorobku pisarki: „Mali bohaterowie”, „Dziewczynka z fotografii” , „ Baltic pies, który płynął na krze” , „Dwa domy” , „Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy”, „Teraz tu jest nasz dom” i wiele innych.

Na spotkanie obowiązują zapisy których można dokonać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza – zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury.

Wprowadzono: 18 września 2018