Spotkanie z Gabrielą Molesztak – młodą pisarką z Choczni

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Spotkanie z Gabrielą Molesztak – młodą pisarką z Choczni
Spotkanie z Gabrielą  Molesztak – młodą pisarką z Choczni

Spotkanie z Gabrielą Molesztak – młodą pisarką z Choczni

2018-05-25

17:00

Gabriela Molesztak, 25-letnia pisarka z Choczni, powraca z nową książką „Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków”. Promocja bajki odbędzie się 25 maja o godzinie 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Gabriela Molesztak – z domu Leśniak. Żona i mama dwójki uroczych szkrabów. Pisze opowiadania, wiersze, wierszyki i bajki dla dzieci. Debiutowała w 2016 roku powieścią obyczajową pt. „Smutek radości”. Związana przez pewien czas z Miesięcznikiem Ludzi Wolnych „Libertas”. Jako nastolatka układała bajki dla swoich sióstr, teraz chętnie tworzy z myślą o własnych dzieciach.

„Zaczarowana Latarka. W świecie Dinomuzyków” to kolejna po „Smutku radości” książka Gabrieli Molesztak. Autorka tym razem składa ukłon w stronę dzieci, kierując swoją powieść właśnie do najmłodszych czytelników. Książka opowiada o pięcioletnim chłopcu, który każdego wieczoru słucha z przejęciem opowieści taty. Wkrótce okazuje się, że bohaterowie bajek istnieją naprawdę! A to wszystko za sprawą zaczarowanego przedmiotu, który pewnego razu Wiktorek otrzymuje od taty w prezencie. Co czeka ich w rozśpiewanej i roztańczonej Krainie Dinomuzyków? I jak Wiktorek pomoże w rozwiązaniu problemu Małego Muszu? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszymy już niedługo w Bibliotece podczas promocji książki.

Spotkaniu towarzyszyć będzie występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach. W piątkowy wieczór autorka opowie historię powstawania bajki, przeczyta jej fragmenty oraz  przybliży swoje dalsze plany. W trakcie spotkania będzie również można zakupić bajkę o Krainie Dinomuzyków, a także zdobyć autograf pisarki! Wstęp wolny!

Wprowadzono: 17 maja 2018

-