Wadowicki Festiwal Książki Czytomania

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Wadowicki Festiwal Książki Czytomania

Wadowicki Festiwal Książki Czytomania

Od: 2018-05-10

Do: 2018-06-12

00:00

Mania czytania ponownie ogarnie Wadowice

Wkrótce Wadowice ponownie ogarnie mania czytania, a wszystko to za sprawą II edycji „CzyTOmanii – Wadowickiego Festiwalu Książki”. Warto więc zarezerwować czas i przygotować „miejsce” na autografy, bowiem nasze miasto odwiedzą wyjątkowi goście.

W tym roku „czyTOmania” odbędzie się w dniach 10 – 12 maja. Organizatorem imprezy jest Wadowicka Biblioteka Publiczna. Podczas trzydniowego święta książki zorganizowane zostaną liczne spotkania autorskie oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W związku z tym każdy, bez względu na wiek i zainteresowania literackie, znajdzie coś dla siebie.

W ramach Festiwalu zaplanowano profesjonalne warsztaty: dziennikarskie, komiksowe, teatralno-czytelnicze, motywacyjne oraz pokazy technik szybkiego czytania i treningi pamięci. Z kolei z myślą o najmłodszych czytelnikach, na skwerze przed biblioteką zorganizowane zostaną papiernicze i drukarskie warsztaty edukacyjne.

W trakcie trwania „czyTOmani” do Wadowic zawitają  również znani pisarze dla dzieci  i młodzieży oraz  autorzy książek  dla dorosłych, reprezentujący różne gatunki literackie.  W tym roku z czytelnikami spotkają się m.in. Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Maria Ulatowska, Jacek Skowroński , Wiesław Drabik, Beata Ostrowicka oraz Jasiek Mela.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie wstęp na spotkania autorskie dla dorosłych możliwy będzie za okazaniem BEZPŁATNYCH wejściówek, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej od 16 kwietnia!!!!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży (dziennikarskie, komiksowe, motywacyjne i drukarskie) przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Opiekunowie proszeni są o telefoniczne zgłaszanie klas (33 823 46 18).

Na pokazy szybkiego czytania dla dzieci i dorosłych oraz treningi pamięci i koncentracji obowiązują zapisy indywidualne! Można je dokonać telefonicznie (33 823 46 18) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece.

Wszystkie imprezy w ramach „Wadowickiego Festiwalu Książki” odbędą się w głównym budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Legionów 1. Festiwal objęty honorowym patronatem Burmistrza Wadowic.

PROGRAM FESTIWALU:

10 maja 2018 – czwartek

10:00 – otwarcie „czyTOmani – Wadowickiego Festiwalu Książki”
10:00 – warsztaty dziennikarskie dla młodzieży (zapisy grup zorganizowanych)
10:00 – spotkanie autorskie dla młodzieży z BEATĄ OSTROWICKĄ
12:00 – warsztaty komiksowe dla młodzieży (zapisy grup zorganizowanych)
12:00 – warsztaty motywacyjne dla młodzieży z JAŚKIEM MELĄ (zapisy grup zorganizowanych)
17:00 – spotkanie z JAŚKIEM MELĄ  – bezpłatne wejściówki

11 maja 2018 – piątek

9:00 – 14:00 – edukacyjne warsztaty papiernicze i drukarskie dla dzieci (zapisy grup  zorganizowanych)
9.30 i 10:30 – warsztaty teatralno-czytelnicze dla dzieci
12:00 – spotkanie autorskie dla dzieci z WIESŁAWEM DRABIKIEM
18:00 – spotkanie autorskie z ANDRZEJEM PILIPIUKIEM (fantastyka) – bezpłatne wejściówki

12 maja 2018 – sobota

10:00 – trening szybkiego czytania dla dzieci (zapisy indywidualne)
10:00 – trening pamięci i koncentracji dla dorosłych i seniorów (zapisy indywidualne)
11:30 – trening szybkiego czytania dla dorosłych (zapisy indywidualne)
15:00 – spotkanie autorskie z MARIĄ ULATOWSKĄ  i JACKIEM SKOWROŃSKIM (literatura obyczajowa) – bezpłatne wejściówki 18:00 – spotkanie autorskie z SZYMONEM HOŁOWNIĄ bezpłatne wejściówki

Wprowadzono: 15 marca 2018