Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie z Wadowicką Biblioteką Publiczną

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie z Wadowicką Biblioteką Publiczną

Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie z Wadowicką Biblioteką Publiczną

2020-02-06

10:00

W poniedziałek, 27 stycznia uczniowie małopolskich szkół rozpoczynają ferie zimowe.  Będzie to czas wytchnienia po trudach pierwszego półrocza. Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które lubią twórczo i miło spędzać czas, zapraszamy do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z cyklu „Zimowe podróże po literaturze”.  W każdy wtorek i czwartek o godzinie 10.00 będziemy spotykać się na ciekawych zajęciach literacko – artystycznych.

Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33) 8234618 lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

 Harmonogram zajęć:

  „Wędrówka na szczyt”

28 stycznia 2019, godz. 10.00

Jak zdobyć najwyższe szczyty świata? Czym jest Korona Himalajów? Jak przetrwać  w rekordowo niskich temperaturach? Jak wygląda życie codzienne w bazie Himalaistów?

 

„Z Nelą na Antarktydę”

30 stycznia 2019, godz. 10.00

Z małą reporterką Nelą przemierzymy bezkres polarnego świata. Zapoznamy się z arktyczną fauną i florą.  Podążymy śladem najniebezpieczniejszych drapieżników Antarktydy, czyli lampartów morskich. Odwiedzimy kolonię pingwinów i spotkamy słonie morskie. Szykuje się niesamowita wyprawa na lodzie i… pod lodem.

 

„Fascynujący świat Wikingów”

4 lutego 2019, godz. 10.00

Tym razem towarzyszami naszej literackiej podróży będą Wikingowie. Poznamy  ich tradycje, zwyczaje oraz różne ciekawostki związane z codziennym życiem, językiem czy kulturą.

 

 „Serce z lodu Królowej Śniegu”

6 lutego 2019, godz. 10.00

Ostatnie zajęcia spędzimy w towarzystwie bohaterów zimowych baśni.  Poznamy ich niezwykłe przygody, a także stawimy czoło różnym zagadkom. Nie zabraknie też prac plastycznych!

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zajęcia są bezpłatne! Ilość miejsc ograniczona!

Wprowadzono: 7 stycznia 2020