Gmina Wadowice zakupiła laptopy w ramach programu „Zdalna szkoła”

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Gmina Wadowice zakupiła laptopy w ramach programu „Zdalna szkoła”

Centrum Projektów Polska Cyfrowa od 1 kwietnia 2020 przyjmuje wnioski o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

 

Zdalna Szkoła Plakat 002 212x300 - Gmina Wadowice zakupiła laptopy w ramach programu „Zdalna szkoła”

 

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe dlatego też Gmina Wadowice złożyła wniosek na sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów. Już 6 kwietnia pozyskaliśmy informację, że jesteśmy na liście jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski zostały pozytywnie ocenione i Gminie Wadowice została przyznana kwota 100 000 złotych!

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Wprowadzono: 6 kwietnia 2020