Poczuj magię świąt w bibliotece! Zapisz się na warsztaty!

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Poczuj magię świąt w bibliotece! Zapisz się na warsztaty!

Lubicie kreatywnie i twórczo spędzać czas? Chcecie stworzyć piękne, świąteczne dekoracje i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia? Jeśli tak, to mamy dla Was doskonałą propozycję!

warsztaty - Poczuj magię świąt w bibliotece! Zapisz się na warsztaty!

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników twórczych zabaw świątecznych na wyjątkowe warsztaty! To doskonała okazja, by stworzyć własne, niepowtarzalne ozdoby, takie jak: kartki świąteczne, urokliwe stroiki, makramowe aniołki czy pyszne pierniczki.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy już w 6 grudnia (do wyboru godzina 15.00 lub 17.00). Zaczynamy warsztatami biżuteryjnymi, podczas których poznamy podstawy tworzenia biżuterii i spędzimy czas na wspólnej zabawie, tworząc piękne bransoletki i inne unikatowe ozdoby. Własnoręcznie wykonana biżuteria może stanowić nie tylko ciekawy dodatek do codziennej stylizacji, ale również być ciekawym pomysłem na prezent! Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży (od 8 lat).

Z kolei w sobotę 9 grudnia zapraszamy rodziców z dziećmi na rodzinne warsztaty świąteczne! O godz. 9.30 coś dla miłośników makramy – będziemy tworzyć piękne makramowe aniołki, które od kilku lat podbijają świąteczne jarmarki. Oczywiście podczas świąt nie może zabraknąć kartek świątecznych! W tym roku będziemy wykonywać kartki w stylu retro, a stworzymy je pod czujnym okiem Pani Barbary Iwańskiej – absolwentki malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Natomiast 9 grudnia o godz. 12.00 zapraszamy na rodzinne dekorowanie pierników oraz tworzenie świątecznych stroików! Przygotowane przez dzieci (i rodziców!) pierniczki świetnie sprawdzą się jako dekoracja choinkowa, prezent dla najbliższej osoby lub pyszna przekąska! Z kolei stroiki wykonane pod okiem zawodowej kwiaciarki z pewnością będą stanowić idealną dekorację i „cieszyć oko” przez cały świąteczny czas!

Jeśli po tych warsztatach dalej nie poczujecie magii Świąt (co jest praktycznie niemożliwe 🙂 mamy dla was prawdziwą bombę (także kaloryczną) – uwielbiane przez naszych małych czytelników warsztaty czekoladowe! Podczas zajęć (14 grudnia) uczestnicy przeżyją słodką przygodę, poznają praktyczne zastosowanie czekoladowych technik i samodzielnie stworzą słodkości. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Wszystkie zajęcia organizowane przez Wadowicką Bibliotekę są BEZPŁATNE i sfinansowane ze środków gminy Wadowice. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na zajęcia obowiązują zapisy – tel. 33 823 46 18.

 Razem stwórzmy magiczny klimat Świąt! Do zobaczenia w bibliotece!

Wprowadzono: 27 listopada 2023