31. Finał WOŚP rozpoczniemy wielkim morsowaniem!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / 31. Finał WOŚP rozpoczniemy wielkim morsowaniem!

Tegoroczny Finał WOŚP pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! zagra 29 stycznia. Mamy dla Was coś specjalnego!

Lokalni organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w tym roku przechodzą samych siebie w organizacji wspaniałych atrakcji – wszystko po to, by jak najszerzej otworzyć serducha i wesprzeć zbiórkę przeznaczoną na diagnostykę i leczenie SEPSY jak największą kwotą.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. – czytamy na oficjalnej stronie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wosp morsy 2 723x1024 - 31. Finał WOŚP rozpoczniemy wielkim morsowaniem!

W wydarzenie z wielkim zaangażowaniem włączyła się społeczność MORSÓW z naszego rejonu.

To właśnie oni z wielkim przytupem rozpoczną tegoroczny finał na Jeziorze Mucharskim. Atrakcji nie zabraknie – i to nie tylko dla aktywnie morsujących, dlatego zdecydowanie warto wbić na tę wyjątkową imprezę. Organizatorzy przypominają, że nie trzeba morsować – bo wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia udziela się wszystkim. A czas spędzony przy pięknym Jeziorze Mucharskim zimą, nie ma sobie równych.

Warto przypomnieć, że to już druga taka ich akcja w tym sezonie. Poprzednio zorganizowano wspólne morsowanie na rzecz wsparcia zbiórki charytatywnej na rzecz Oliwierka Komana z Wadowic, podczas której zebrano ponad 25 tysięcy złotych.

 

Bo w zimie jest coś takiego co wydobywa z ludzi ciepło. I tym razem pokażmy swoją siłę gorące serca i niesamowitą energię! Zbierajcie ekipy. Jak zwykle zapewniamy super zabawę.

A co dokładnie zaplanowano? Organizatorzy już od 9 będą czekać na Was w Przystani Windmill przy Jeziorze Mucharskim. Od 9.30 rozgrzewkę z sercem poprowadzą Marta Czechowicz oraz Justyna Jędrzejczak. Wspólne wejście do wody zaplanowano na godzinę 10.00 – UWAGA! – przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Chocznia, która grać będzie z dachu katamaranu! Morsy z wody puszczą światełko do nieba racami świetlnymi.

A po wyjściu z wody czekać będą kolejne atrakcje:
– mobilna sauna ufundowana przez Sauna Zawoja 
– rejsy katamaranem sponsorowane przez Przystań Windmill Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego
– wspólne ognisko z kiełbaskami – kiełbaski dla uczestników zakupiły Zakłady Mięsne Wadowice, drewno do wielkich ognisk, przy których ogrzeje się każdy zmarzluch zapewnione zostało przez firmęKolmar a nad ogniskami będą czuwać niezastąpieni harcerze z Hufca Wadowice – Drużyna Harcerska z Mucharza. 
– gorąca kaw i herbata oraz pyszne domowe ciasta – które przygotują dla uczestników niezastąpione Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – z Kozińca, Jaszczurowej, Mucharza i Świnnej Poręby.

Muzyczną oprawę i nagłośnienie wydarzenia zapewni DJ Michał Kencki, a o bezpieczeństwo uczestników zadba Ochotnicza Straż Pożarna w Kozińcu oraz Policja.

Przy atrakcjach nie zabraknie oczywiście wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniążki do puszek WOŚP. Liczymy na Waszą obecność i gorące serca!

Gmina Wadowice jest współorganizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wydarzenia POMAGANIE PRZEZ MORSOWANIE.

 

 

Wprowadzono: 27 stycznia 2023

-