Edukacja w Gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice

Ponad półtora miliona na stole. Rusza nabór do projektu dla naszych uczniów

Gmina Wadowice informuje, że w październiku br. ruszają pierwsze zajęcia edukacyjne realizowane w ramach projektu: „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice” dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kom...

czytaj więcej

6 tysięcy złotych na nagrody pieniężne dla naszych uczniów

To był rok szkolny, który zapamiętają do końca życia, i to nie tylko z powodu epidemii koronawirusa. 14 uczniów z naszych szkół podstawowych odebrało w poniedziałek (22.06) nagrody pieniężne, przyznane przez Radę Miejską w Wadowicach. Pula nagród wyniosła dokładnie 5980 złotych. Uroczyste przyznanie...

czytaj więcej

Szkoły w Gminie Wadowice będą jeszcze nowocześniejsze!

Wspaniałe wiadomości dla naszych szkół! Projekt Gminy Wadowice pn. „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z Gminy Wadowice” otrzymał olbrzymie dofinansowanie, dzięki któremu w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach, Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni, w Szkole Podstawowej w Wysokiej ...

czytaj więcej

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do ws...

czytaj więcej

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych za nami!

Finał I Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych Gminy Wadowice odbył się 17 lutego br. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Choczni. Szkoła od wielu lat organizuje to przedsięwzięcie, wcześniej skierowane było do uczniów gimnazjum. Wydarzenie objęte zostało honoro...

czytaj więcej

Bo w bibliotece fajnie jest, czyli ferie z Biblioteką!

Ferie – błogi czas zabawy, odpoczynku i regeneracji sił niestety dobiegł końca. Młodzi czytelnicy, w odróżnieniu od „niezimowej” pogody, nie zawiedli i jak co roku, przybyli do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na wspólną zabawę. W pierwszy tydzień ferii dzieci miały okazję poznać najbardziej ...

czytaj więcej

Szkoła podstawowa w gminie Wadowice wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”!

Dzieci nie lubią czytać? Nieprawda! Szkoła podstawowa w gminie Wadowice wyróżniona w drugiej edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”! Trudno przecenić rolę czytania w rozwoju dzieci. Pobudza wyobraźnię, zwiększa zasób słownictwa, sprzyja poznawaniu świata, rozwija empatię. Ponadto historie opisa...

czytaj więcej

IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty!

IV edycja Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla Szkół Podstawowych Gminy Wadowice odbyła się 22 stycznia br. Organizatorem konkursu, jak co roku ,była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Choczni. Na finał przyjechało 126 uczniów z 10 szkół podstawowych. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Burmi...

czytaj więcej