Edukacja w Gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice
Narzekasz na nudę? Weź udział w Nocy Bibliotek!

Narzekasz na nudę? Weź udział w Nocy Bibliotek!

Kolejny nudny weekend przed komputerem? Nie tym razem! Wadowicka Biblioteka zaprasza młodych amatorów przygód do spędzenia wyjątkowego wieczoru w bibliotecznych murach!

czytaj więcej

Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole w Jaroszowicach

Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole w Jaroszowicach

Już od kilku lat 26 września obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolnym w ramach obchodów tego święta, nasza szkoła zorganizowała akcję „Breakfast around the…

czytaj więcej

Już możesz pobrać wniosek „Wadowicki Bon Edukacyjny 500+”

Już możesz pobrać wniosek „Wadowicki Bon Edukacyjny 500+”

Wadowicki Bon Edukacyjny to ogromna pomoc dla rodziców w pokryciu kosztów poniesionych za zajęcia dodatkowe dla swoich pociech. Czy to będą korepetycje, zajęcia sportowe, artystyczne, rehabilitacyjne itp. to zależy od rodziców i ich dzieci.…

czytaj więcej

Stypendium dla najzdolniejszych uczniów z Gminy Wadowice

Stypendium dla najzdolniejszych uczniów z Gminy Wadowice

Przypominamy o terminie składania wniosków na wsparcie stypendialne dla najzdolniejszych uczniów. Do 15 września można składać wnioski w Biurze Obsługi Mieszkańca w godzinach pracy urzędu. Wsparcie stypendialne skierowane jest do…

czytaj więcej

Powierzenie stanowiska dyrektora

Powierzenie stanowiska dyrektora

Burmistrz Bartosz Kaliński 23 czerwca br. powierzył niżej wymienionym kandydatom stanowiska dyrektorów na okres od 1 września 2023 roku do 31 sierpnia 2028 roku: Pani Elżbiecie Cholewie – Przedszkole Publiczne…

czytaj więcej

Uczniowie wadowickiej “Dwójki” śladami Don Kichota

Uczniowie wadowickiej “Dwójki” śladami Don Kichota

W dniach 8-13 maja 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach przebywali w hiszpańskiej prowincji Kastylia – La Mancha słynącej na całym świecie z historii błędnego rycerza Don…

czytaj więcej

Zapisz się na wakacyjne zajęcia w bibliotece!

Zapisz się na wakacyjne zajęcia w bibliotece!

Jeśli chcecie, aby wasze pociechy spędziły wakacyjny czas w twórczy i ciekawy sposób koniecznie zapiszcie je na wakacyjne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej! W tym roku  w ramach wakacyjnych zajęć…

czytaj więcej

Ortograficzne potyczki

Ortograficzne potyczki

7 czerwca odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wadowice. Objęte patronatem burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego ortograficzne zmagania zorganizowała Szkoła Podstawowa w Wysokiej…

czytaj więcej