EKOrozwiązania w twoim domu – spotkanie informacyjne

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / EKOrozwiązania w twoim domu – spotkanie informacyjne

Gmina Wadowice ubiega się o pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną. Staramy się o pozyskanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego w ramach Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Zgodnie z wytycznymi Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, przedmiotowy projekt przewiduje instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych (służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca), kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz kotłów pelletowych, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska. Poziom dofinansowania wynosi aż 60% (minus podatek vat)*.

Nadal przeprowadzany jest nabór wniosków do programu. Burmistrz Wadowic zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania:

osoby, które już złożyły wnioski na pozyskanie dotacji,

osoby, które dotąd nie złożyły wniosku ale są zainteresowane pozyskaniem dotacji.

Spotkania odbędą się w następujących terminach:

  1. Wadowickie Centrum Kultury (sala Kameralna), ul. Teatralna 1 – 6 listopada 2017 r., godz. 17:00
  2. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy Dolnej, Klecza Dolna 316 – 6 listopada 2017r.,   godz. 19:00

Na spotkaniach obecny będzie Ekodoradca Gminy Wadowice, Szymon Lukaj, który przekaże uczestnikom wszelkie szczegółowe informacje dotyczące programu, odpowie na pytania mieszkańców oraz doradzi jak prawidłowo wypełnić wniosek o dofinansowanie.

Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach i do składania wniosków.

* W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych VAT wynosi 8%. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie VAT wynosi 23 %.

Wprowadzono: 31 października 2017