Garaż w budynku OSP w Wysokiej w nowej odsłonie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Garaż w budynku OSP w Wysokiej w nowej odsłonie

Gdy rozlega się alarm dla strażaków liczy się każda minuta. Tymczasem druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej, zamiast natychmiast wyruszyć swoim wozem na akcję ratowniczą musieli tracić swój cenny czas… na zdjęcie i po chwili ponowne zamontowanie drabiny na dachu swojego pojazdu! Wszystkiemu winna była zbyt niska brama garażowa. Na szczęście to już przeszłość.

5 3 1024x684 - Garaż w budynku OSP w Wysokiej w nowej odsłonie

Tuż przed końcem roku udało się rozwiązać ten spory problem ochotników z Wysokiej. Dzięki wsparciu Gminy Wadowice i Urzędu Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, które wyłożyły po 30 tysięcy złotych i 27 tys. złotych ze środków własnych OSP Wysoka, pozyskanych od Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, przeprowadzona została ważna przebudowa budynku OSP w Wysokiej.

„Parter budynku został poddany gruntownej modernizacji, w ramach której wymieniliśmy bramę garażową, przebudowując nadproża i powiększając jej wysokość.” – wyjaśnia Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Remontu doczekały się także ściany i sufit garażu, a jego dach został naprawiony i uszczelniony. Przeprowadzone prace to nie tylko lepsze warunki lokalowe druhów z Wysokiej, ale z pewnością także lepsza jakość ich pracy oraz utrzymanie gotowości bojowej. Teraz już nic nie zatrzyma dzielnych strażaków w niesieniu pomocy!

 

Wprowadzono: 30 grudnia 2020

-