INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:56

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Zarządzania Kryzysowego / INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:56

Data i godzina wydania: 03.07.2020 – godz. 10:57

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:56

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 03.07.2020 do godz. 07:00 dnia 04.07.2020

Obszar: Zlewnie Skawy po zb. Świnna Poręba, Raby, Dunajca od zb. Czchów po ujście, Ropy, w zlewniach dopływów Wisły w obrębie województw podkarpackiego, lubelskiego (małopolskie, podkarpackie, lubelskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 50%

Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Barbara Olearczyk-Siwik

Wprowadzono: 3 lipca 2020