Kolejna zmiana organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Kolejna zmiana organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej!

Na ulicy Lwowskiej nastąpiła kolejna zmiana organizacji ruchu. Wykonawca inwestycji rozpoczął frezowanie asfaltu na odcinka pomiędzy skrzyżowaniami z ulicą Fabryczną i ulicą Putka. Kierowców czekają objazdy.

– Budowlańcy rozpoczęli już modernizację kolejnego odcinka drogi od skrzyżowania z ulicą Fabrycznądo stacji BP. Jadąc w stronę rynku, kierowani jesteśmy na objazdy ulicami: Putka, Fatimską i Poprzeczną lub obwodnicą i ul. Legionów. Nadal dozwolony jest natomiast ruch z centrum Wadowic w kierunku ronda przy BP, gdzie natężenie jest o wiele większe. W pierwszych tygodniach inwestycji budowlańcy wykonują szereg niezwykle istotnych „prac podziemnych”. Ulica Lwowska kryje pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która jest teraz kompleksowo modernizowana – tłumaczy burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Zakończono już montaż głównych kolektorów kanalizacji sanitarnej i deszczowej na remontowanym obecnie odcinku – czyli od ul. Legionów do ronda gen. Okulickiego. Wykonano część nowych przyłączy deszczowych i sanitarnych od posesji do nowych kolektorów. Prace te trwają w dalszym ciągu. Przestawiono słupy niskiego napięcia w ramach prac energetycznych.  Tauron prowadzi swoje prace związane z zabezpieczeniem własnej sieci kablowej. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z wykonywaniem nowej sieci wodociągowej oraz korytowanie jezdni pod warstwy podbudowy na odcinku od ronda gen. Okulickiego w kierunku rynku. W dalszym etapie przewiduje się w wykonywanie podbudowy oraz układanie krawężników i obrzeży.

Aby utrudnienia były jak najmniejsze, zakres prac został podzielony na kilka części. W tym roku zmodernizowany zostanie odcinek od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów. Po zakończeniu robót podziemnych rozpocznie się budowa całkowicie nowej ulicy.

– Ulica Lwowska zyska nowy blask, ale nadal pozostanie drogą, nie będzie deptakiem. Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymienimy konstrukcję drogi i nawierzchni, a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudujemy nowe rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudujemy sieć oświetleniową, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED – wymienia Bartosz Kaliński.

Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.
Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku. Koszt wszystkich prac to ponad 14 milionów złotych, z czego blisko 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce.

Wprowadzono: 15 kwietnia 2020