Laureaci w konkursie plastycznym „Wadowice miasto rodzinne Karola Wojtyły oczami dziecka”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Laureaci w konkursie plastycznym „Wadowice miasto rodzinne Karola Wojtyły oczami dziecka”

W niedzielę 15 grudnia br. podczas „Wigilii u Wojtyłów” poznaliśmy laureatów Gminnego konkursu plastycznego z okazji uczczenia 100. Rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II!

Celem Konkursu „Wadowice miasto rodzinne Karola Wojtyły oczami dziecka” była popularyzacja i pogłębienie wiedzy o mieście rodzinnym Jana Pawła II i Jego związkach z ziemią wadowicką oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej dla dzieci i zachęcanie ich do kreatywnego działania.

Na konkurs wpłynęło 118 prac z terenu całej Gminy Wadowice! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział. W Konkursie mogły wziąć udział dzieci w wieku od 4-12 lat z terenu gminy Wadowice. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie i dostarczenie pracy plastycznej zgodnej z tematem Konkursu.

Prace były oceniane przez 3 osobowe jury pod przewodnictwem pani plastyk Anny Kowal.

Kryteriami oceny prac przez komisję konkursową były: samodzielność wykonania pracy, kreatywność, walory artystyczne oraz zgodność i oryginalne podejście do tematu Konkursu.

Prace zostały oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

W kategorii I (dzieci 4-6 lat) nagrodę otrzymała Lena Homel
W kategorii II (dzieci 7-9 lat) nagrodę otrzymała Klara Lempart
W kategorii III (dzieci 10-12 lat) nagrodę otrzymała Gabriela Martyniak

Nagrodę główną – tablet graficzny (rozlosowaną spośród wszystkich uczestników konkursu) otrzymała Natalia Lelek.

Wszystkim zwycięzcom konkursu plastycznego serdecznie gratulujemy!

Wprowadzono: 17 grudnia 2019