Lwowska muzyka i pieczone kasztany na otwarcie ulicy Lwowskiej!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy /   Lwowska muzyka i pieczone kasztany na otwarcie ulicy Lwowskiej!

Po 20 miesiącach intensywnych prac w końcu dotarliśmy do mety! W piątek (8.10) ulica Lwowska została oficjalnie otwarta. Z tej okazji burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zorganizował krótką konferencję prasową i kulinarno-muzyczną niespodziankę dla mieszkańców.

Zrzut ekranu 2021 10 8 o 13.06.12 e1633691610453 1024x572 -    Lwowska muzyka i pieczone kasztany na otwarcie ulicy Lwowskiej!

W konferencji prasowej zorganizowanej przez burmistrza Wadowic, udział wzięli również Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz.

Każdy mieszkaniec, który tego dnia przechadzał się nowo otwartą ulicą Lwowską, mógł spróbować gorących, pieczonych kasztanów przy pięknych dźwiękach akordeonu.

Ulica Lwowska na całej swej długości, od wadowickiego Rynku do skrzyżowania z ulicą Putka zmieniła się nie do poznania i zyskała nowy blask. Każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, rowerzysta, pieszy – ma tutaj swoją piękną drogę.

Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymieniono konstrukcję drogi i nawierzchni, położono aż trzy warstwy asfaltu. Na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudowano nowe rondo.

Zakres prac obejmował również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych 11 skrzyżowań, dwóch zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudowano sieć oświetleniową. Nad drogą pojawiły się nowoczesne latarnie
z lampami typu LED
. Po obu stronach drogi powstała ścieżka rowerowa o łącznej długości 1500 metrów. Pojawiło się 30 stojaków na rowery i specjalna stacja do naprawiania rowerów, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji – wymienia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Posadzone zostały nowe drzewa i krzewy, takie jak: klony polne, głogi jednoszyjkowe, buki zwyczajne, wrzosy pospolite, bluszcze pospolite, wrzośce krwiste, tawulec, irgi błyszczące, róże białe, a nawet miskanty chińskie i powojniki alpejskie.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji wykonano wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która została kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac
m.in. przebudowano wodociąg oraz sieci: elektroenergetyczne, sanitarne i deszczowe.

Przebudowa trwała od lutego 2020 roku i miała zakończyć się do końca listopada 2021 roku. Ulica została zatem otwarta na dwa miesiące przed terminem.  Łączny koszt tej inwestycji wyniósł ponad 14 milionów złotych, z czego prawie
11 milionów pochodzi z pozyskanych dotacji rządowych! 4,6 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych i 6,1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przebudowę zrealizowało  Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD
ze Spytkowic.

Wprowadzono: 8 października 2021

-