mLegitymacja już dostępna dla Seniorów!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / mLegitymacja już dostępna dla Seniorów!

Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji emeryta–rencisty w bezpłatnej aplikacji mObywatel. mLegitymacja dla seniorów działa tak, jak tradycyjny dokument. Pokazując ją na ekranie smartfonu, osoba uprawniona potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą i skorzysta z ulg i uprawnień jej przysługujących, np. zniżek na bilety.

Infografika jak wyglada mLegitymacja 1024x1024 - mLegitymacja już dostępna dla Seniorów!

Emeryci i renciści, którzy przed 1 stycznia 2023 r. otrzymali legitymacje plastikowe, automatycznie dostaną również legitymacje elektroniczne. Te osoby będą mogły korzystać z obu wersji dokumentu, ponieważ plastikowe legitymacje nadal są ważne.

Od 1 stycznia 2023 r. legitymacje emeryta-rencisty ZUS wyda w formie elektronicznej. Będzie można z nich korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. na telefonie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel. W aplikacji wystarczy wybrać opcję „Dodaj dokument” i z wyświetlonej listy wskazać „Legitymacja emeryta-rencisty”. Emeryci lub renciści, którzy chcą mieć tradycyjną legitymację plastikową, muszą złożyć wniosek (formularz ERL).

Co ważne, legitymacje emerytów i rencistów, które zostały wydane przed 2023 rokiem, są aktualne, zgodnie z nadanym terminem ważności.

Poniżej instrukcja jak aktywować mLegitymację.

Infografika jak aktywowac mLegitymacje - mLegitymacja już dostępna dla Seniorów!

Wprowadzono: 12 stycznia 2023

-