Nielegalne wysypisko w Stanisławiu Górnym

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Zarządzania Kryzysowego / Nielegalne wysypisko w Stanisławiu Górnym

W dniu 19 kwietnia 2018 r. do Straży Miejskiej w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie mieszkanki Stanisławia Górnego dot. nielegalnego wysypiska, które powstało w nocy z środy/czwartek na terenie jej działki, w postaci dużej ilości metalowych pojemników z nieznaną substancją. Sprawę przekazano do Wydziału Zarządzania Kryzysowego tut. Urzędu.

W dniu 20 kwietnia Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego zgłosiła sprawę do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, celem wykrycia sprawcy w/w czynu. W tym samym dniu dokonano również oględzin miejsca zdarzenia i stwierdzono, że w 28 pojemnikach, 25 litrowych  prawdopodobnie znajdują się farby (na pojemnikach/ beczkach  widniało logo firmy produkującej farby oraz impregnaty do drewna). Podjęto natychmiast decyzję o uprzątnięciu wysypiska i wywiezieniu beczek. Specjalistyczna firma na koszt Urzędu Miejskiego pozbierała pojemniki i wywiozła je do utylizacji.

W przypadku wykrycia sprawcy tego procederu, Urząd Miejski w Wadowicach będzie dochodził zwrotu poniesionych kosztów  tj. akcji uprzątnięcia terenu i wywozu beczek.

Wprowadzono: 25 kwietnia 2018