Nowe rozkłady jazdy linii autobusowych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Nowe rozkłady jazdy linii autobusowych
Cztery lata temu obiecaliśmy mieszkańcom, że urządzimy komunikację autobusową z prawdziwego zdarzenia i dojedziemy wadowickim busem do każdej wioski w gminie. Dziś możemy zakomunikować, że zadanie praktycznie zostało wykonane.

270353236 329983629127652 5388477448908773664 n 1024x768 - Nowe rozkłady jazdy linii autobusowych

Dzięki dotacji w wysokości 1,2 mln zł z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na dalszy rozwój naszych przewozów autobusowych, od 1 stycznia uruchomiliśmy dwie nowe linie, które dojadą do wykluczonych komunikacyjnie Ponikwi i Kaczyny. Dofinansowaliśmy też powiatową linię do Kalwarii Zebrzydowskiej, przez Wysoką i Stanisław Górny, która zastąpi naszą dotychczasową linię U5 Wadowice – Roków – Wysoka – Stanisław Górny.

Wszystkie dotychczasowe linie kursujące po Choczni, Gorzeniu, Jaroszowicach i Zawadce zostały zachowane.

– Jeszcze w 2018 roku w gminie Wadowice funkcjonowała jedna nieodpłatna linia, która kursowała tylko po Wadowicach.  Teraz mamy już 6 linii, na które w ciągu czterech lat pozyskaliśmy łącznie prawie 3 mln zł dofinansowania. Dofinansowaliśmy też powiatową linię do Kalwarii Zebrzydowskiej, która pojedzie przez Stanisław Górny. Wszystkie te linie startują i kończą swoje kursy na dworcu autobusowym, który jest teraz w wielkiej przebudowie za 12 milionów złotych. A to nie wszystko, bo osoby starsze i niepełnosprawne, które mają problem z dotarciem na przystanek, wozimy specjalnym bezpłatnym busem w ramach programu #doortodoor, na który pozyskaliśmy 570 tys. zł dotacji unijnej. Łącznie to ponad 15,5 miliona złotych na komunikację autobusową! – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. 

Poniżej aktualne rozkłady jazdy, które obowiązują od 1 stycznia 2023 r. W ciągu najbliższych dni poniższe PDF-y zastąpią kolorowe pliki graficzne, które pojawią się na każdym przystanku.

Poniżej aktualne rozkłady jazdy, które obowiązują od 1 stycznia 2023 r.

 


U1 – Wadowice – Gorzeń – Zawadka – Chocznia – Wadowice 

 


U2 – Wadowice – Zawadka- Wadowice

 


U3 – Wadowice – Jaroszowice – Wadowice 


U4 – Wadowice – Chocznia – Wadowice 

 


U5 – Wadowice – Ponikiew – Wadowice 

 


U6 – Wadowice – Chocznia – Kaczyna – Wadowice 

 


Linia Powiatowa – Wadowice – Roków – Wysoka – Stanisław – Górny – Kalwaria-Zebrzydowska 

Wprowadzono: 13 stycznia 2023

Pliki do pobrania:

-