Nowe wydawnictwa już dostępne w punkcie IT!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Nowe wydawnictwa już dostępne w punkcie IT!

Informacja Turystyczna działająca przy Wydziale Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach, przygotowała trzy nowe wydawnictwa, których tematem przewodnim jest turystyka aktywna.

Są to publikacje, które wydano w serii „Wokół Wadowic”. Mają zachęcić mieszkańców i turystów do wypoczynku na łonie natury i do odkrywania nowych, ciekawych miejsc.

Pierwsza z serii „Z nurtem Skawy” opisuje historię rzeki Skawy oraz walory przyrodnicze jej dorzecza, jak i okoliczne stawy czy ryby i ptaki. Zawiera również zwięzły zapis historii budowy Zbiornika w Świnnej Porębie, który stanowi nową atrakcję turystyczną Ziemi Wadowickiej.

W kolejnej broszurze „Na rowerze”, można zapoznać się z naszymi propozycjami na organizację wycieczek rowerowych po okolicy. Zaprezentowane trasy rowerowe mają różny stopnień trudności i poprowadzono je w miejscach wartych zobaczenia.

Ostatnie wydawnictwo „Z plecakiem w Beskid Mały” zachęca do wypraw pieszych w pobliskie góry. Również tutaj przedstawiono kilka opcji do wyboru. Mniej lub bardziej wytrwali piechurzy będą mogli wybrać coś dla siebie i podziwiać piękno przyrody w dolinie Skawy.

Publikacje w języku polskim i angielskim można otrzymać bezpłatnie w biurze Informacji Turystycznej w Wadowicach na ul. Kościelnej 4, lub pobrać z naszej strony internetowej wraz z pozostałymi czterema wersjami językowymi (włoski, hiszpański, francuski i niemiecki).

Wprowadzono: 30 sierpnia 2017