Oni wystąpią w wielkim finale GOLA!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Oni wystąpią w wielkim finale GOLA!

Myśleliście, że Propan Butan zagazuje „Drukarzy”, a „Autoserwisanci” rozjadą „Torbaczy”? Nic z tych rzeczy. Znamy finalistów #GOLA, czyli Gminnej, a jak niektórzy nazywają… Galicyjskiej Orlikowej Ligi Amatorów.

DSC 9758 1024x701 - Oni wystąpią w wielkim finale GOLA!

I półfinał: Sigmadruk 18:4 Propan Butan

Starcie mistrza I ligi z mistrzem II ligi, okazało się, wbrew nadziejom, wyjątkowo jednostronne. Zanim spotkanie zdążyło na dobre się rozkręcić, było już 5:0. Sigma postanowiła nie czekać na to, co zrobi Propan, tylko sama od pierwszego gwizdka włączyła gaz do dechy i szybko wybiła rywalom jakiekolwiek nadzieje z głowy. Trzech piłkarzy Sigmy: Wojtek Jończyk, Mateusz Żywczak i Krzysiek Dyrcz przybili sobie piątkę – wszyscy strzelili po pięć bramek.

II półfinał: Mrugacz Auto Serwis 2:7 Allbag

Do trzech razy sztuka – mówili sobie przed meczem Mrugacze. W rundzie zasadniczej dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali, ale w tym trzecim, najważniejszym spotkaniu ostrzyli sobie zęby na zwycięstwo. Początek tego starcia okazał się bardzo zacięty i… bardzo ostry. Worek z bramkami otworzyli, a jakże Torbacze, po trafieniu Karola Kutermaka. Na tą bramkę Mrugacze odpowiedzieli szybko golem Mateusza Mamcarczyka, ale kolejne minuty należały już zdecydowanie do ekipy Allbag, która na przerwę schodziła z dwubramkową zaliczką, a zaraz po zmianie stron poprawiła na 4:1. Na kilka minut nadzieję w serca Mrugaczy wlał jeszcze Damian Garb, strzelając na 2:4, jednak to było wszystko, na co było stać ekipę Sławka Mrugacza w tym meczu.

3.11 1 1024x576 - Oni wystąpią w wielkim finale GOLA!

Drużyna Allbag, naszpikowana w dużej części Starszymi Dziećmi Boiska, czyli triumfatorami grudniowego turnieju mikołajkowego, zagra w wielkim finale z Sigmadruk. Faworyta tego pojedynku wskazać niezwykle ciężko. Z powodu obecnej sytuacji, #FINALFOUR odbędzie się bez udziału publiczności. Zostańcie w domach, a my w miarę możliwości przeprowadzimy transmisję na żywo.

Gminna Orlikowa Liga Amatorów toczy się w dwóch ligach. W obu rozegranych zostało sześć kolejek systemem każdy z każdym, po których ostatnia drużyna z pierwszej ligi – BlackGrass – spadła do drugiej, a mistrz drugiej ligi – Propan Butan – awansował do pierwszej.

10 1024x576 - Oni wystąpią w wielkim finale GOLA!

Rozgrywki kończą się turniejem FINALFOUR, w którym startują trzy pierwsze drużyny z pierwszej ligi oraz mistrz drugiej ligi.

Piłkarze walczą nie tylko o prestiżowy puchar burmistrza Bartosza Kalińskiego, ale również o atrakcyjne nagrody, które funduje główny sponsor turnieju – kawiarnia Galicjanka. Pula nagród wynosi 3,5 tysiąca złotych, które będą podzielone w następujący sposób: Pierwsze miejsce – 1500 zł, Drugie miejsce – 1000 zł, Trzecie miejsce – 500 zł, Awans do I ligi – 500 zł. Oprócz tego, najlepsi zawodnicy otrzymają wejściówki do Apilandii oraz do warsztatu samochodowego Mrugacz Auto Serwis. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy zawodnik po każdym spotkaniu otrzymuje bon o wartości 10 zł do wykorzystania w Galicjance!

Wprowadzono: 1 listopada 2020