Otwarcie PSZOK-u

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Otwarcie PSZOK-u

Burmistrz Wadowic informuje, że od dnia 4 marca 2024 roku rozpoczyna funkcjonowanie gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Nowy PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Wojska Polskiego 121 w m. Wadowice, natomiast najłatwiej dojechać do tej lokalizacji od strony ul. Łazówka.  

DSC 6966 - Otwarcie PSZOK-u

PSZOK będzie czynny, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, w:

  • poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 7.00 – 15.00,
  • wtorki i czwartki w godzinach od 10.00 – 18.00,
  • trzecią sobotę każdego miesiąca w godzinach od 7.00 – 13.00.

W związku z powyższym informujemy, że tylko do dnia 29 lutego 2024 roku mieszkańcy mogą przekazywać odpady do PSZOK zlokalizowanego w Choczni.

Dodatkowo informujemy, że w dniu 1 marca 2024 roku mieszkańcy Gminy Wadowice nie będą mieli możliwości przekazywania odpadów do PSZOK.

Zapraszamy od 4 marca 2024 roku (poniedziałek) od godz. 7.00 do PSZOK w Wadowicach.

Przypomnijmy, że ta inwestycja kosztowała blisko 3 mln zł. To nowoczesny i proekologiczny PSZOK. Każdy mieszkaniec może tutaj zawieźć odpady budowlane (tona w ciągu roku) i „duże gabaryty” (tona w ciągu roku), ewentualnie także zwykłe posegregowane śmieci, jeśli spóźni się z ich wystawieniem i nie będzie chciał czekać na kolejny termin odbioru. Każdy rodzaj odpadów znajdzie się w odpowiednio do tego przeznaczonych i zabezpieczonych kontenerach, które będą – podobnie jak na wadowickich osiedlach – regularnie wywożone (ulicą Łazówka, nie przez środek osiedla) na wysypisko w Choczni. Na terenie PSZOK powstał również ogród deszczowy ze specjalnym miejscem edukacyjnym, w którym będziemy organizować proekologiczne zajęcia dla dzieci.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Wprowadzono: 7 marca 2024