Piłkarska uczta z Galicjanką na nowym orliku!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Piłkarska uczta z Galicjanką na nowym orliku!

Wymiana nawierzchni na orliku idzie w błyskawicznym tempie, więc czas szykować się do meczu otwarcia! Ruszyły zapisy do GOLA. Bon na dyszkę do Galicjanki po każdym spotkaniu, a do wygrania gotówka i gorąca beczka na weekend! Jedyna taka liga w regionie powraca!

orlik wadowice - Piłkarska uczta z Galicjanką na nowym orliku!

1500 zł za pierwsze, 1000 zł za drugie, 500 zł za trzecie miejsce i bon na 10 zł dla każdego zawodnika po każdym meczu. To główne nagrody od kawiarni Galicjanka w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów, do której właśnie ruszyły zapisy.

W tej edycji liga zostanie rozegrana na nowej murawie, która właśnie jest wymieniana.

Remont najbardziej wyeksploatowanego boiska w regionie idzie pełną parą. Nie ma znaczenia, czy jest siarczysty mróz, czy pada, czy mamy Boże Narodzenie. Wadowicki Orlik, o ile nie jest zalany, otwarty jest przez 365 dni w roku i nie ma dnia, żeby stał pusty! – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. – Tutaj gra toczy się codziennie, od rana do późnych godzin wieczornych. Nasi sportowcy przez kilkanaście lat użytkowania dosłownie „zaorali” na nim trawę, do tego stopnia, że w ostatnich miesiącach grali bardziej na czarnym gumowym granulacie, niż na sztucznej murawie, której praktycznie już nie ma. W miejsce starej kilkunastoletniej murawy położymy nową, którą zamiast granulatu, zasypiemy piaskiem kwarcowym. Przy okazji wymienimy także bramki, które również się sypią. Koszt tego remontu wynosi ponad 600 tysięcy złotych, z czego ponad 200 tys. zł pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu – dodaje Bartosz Kaliński.

Koszt tego remontu wynosi ponad 600 tysięcy złotych, z czego ponad 200 tys. zł Gmina Wadowice pozyskała z Ministerstwa Sportu.

Liga zostanie rozegrana na orliku w Wadowicach (Ul. Błonie 2) w każdy wtorek i czwartek od godziny 17:30 w terminie wrzesień – listopad. Pierwsza kolejka zaplanowana jest w terminach 19 – 21 września br., o ile wykonawca zdąży uporać się z remontem i odbiorami (jeśli nie, przesuniemy inaugurację i zapisy o tydzień) . Zapisy trwają do 17 września. 

GOLA podzielona jest na dwie ligi z awansami i spadkami. Roszady następują po każdej rundzie jesiennej i wiosennej.  Najlepszy zespół 2 ligi awansuje do pierwszej, a najsłabszy zespół pierwszej ligi spada do drugiej.

Udział w rozgrywkach jest bezpłatny.  Obowiązuje jedynie zwrotna kaucja 300 zł (200 zł dla zawodników niepełnoletnich), która zostanie wpłacona na wypadek oddania meczu walkowerem, zgubienia piłki bądź kar dyscyplinarnych. Od 15 do 18 roku życia gra dozwolona jest za zgodą rodziców. Zgłoszenie do ligi przyjmowane jest przez maila: sport@wadowice.pl. W temacie maila należy napisać: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO GOLA, a w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz numer kontaktowy. Więcej informacji na temat zapisów udzielają Animatorzy Orlika: Tomasz Mamcarczyk (512-448-952) oraz Maciej Skawina (501-051-178).

W turnieju mogą brać udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w klubach piłkarskich PZPN (amatorzy bez profesjonalnego kontraktu).

Organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, a koordynatorami prowadzącymi rozgrywki Animatorzy Orlika. Głównym sponsorem GOLA jest Galicjanka, która przekaże nagrody finansowe o łącznej wartości trzech tysięcy złotych oraz vouchery do wykorzystania w swoich kawiarniach. Każdy zawodnik po każdej kolejce otrzymuje bon na dyszkę do wykorzystania w dowolnym lokalu gastronomicznym Galicjanki, gdzie może uzupełnić stracone kalorie i płyny po wyczerpującym spotkaniu.

Pozostałymi sponsorami GOLA są Mobilna Balia Wodna która przygotowała bony na wynajem balii wodnej na weekend (2 x 1000 zł) oraz Mrugacz Auto Serwis, który ufundował 12  bonów na serwis samochodowy do wykorzystania w zakładzie mechanicznym MAS.

GOLA JESIEN 2022 1880×1576 px 8 1024x723 - Piłkarska uczta z Galicjanką na nowym orliku!

Patronat medialny nad rozgrywkami objął portal Wadowice24.pl

Wprowadzono: 6 września 2023