Posprzątaj po swoim pupilu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Posprzątaj po swoim pupilu

Uwaga psia kupaW ramach działań związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenie Gminy Wadowice,  w piątek (03.03)pracownicy służb miejskich zamontowali kosze na psie odchody na terenie miasta. Kosze są zlokalizowane w następujących miejscach: Plac Solidarności (2 szt.), Aleja lipowa (od ul. Sienkiewicza w stronę dworca PKP- 2 szt.), ul. dr. J. Putka ( 1 szt.), Plac Mikołaja Kopernika (1 szt.), Park Miejski (2 szt.). Ponadto w roku ubiegłym Fundacja „Sowiarnia” działając na zlecenie Gminy Wadowice przeprowadziła akcję pn. „Daj dobry przykład, posprzątaj po swoim pupilu”, której adresatem były dzieci ze szkół z terenu Gminy Wadowice.

W ramach prelekcji pracownicy „Sowiarni” przeprowadzili  warsztaty informacyjno – edukacyjne,
o tematyce odpowiedzialności za swojego pupila oraz  dbałości o czystość naszego otoczenia.

Podjęte działania mają na celu wsparcie i inicjowanie działań, prowadzących do zwiększenia świadomości właścicieli zwierząt domowych w zakresie usuwania ich odchodów, zwłaszcza z terenów publicznych.

Jednocześnie przypominamy, że  zgodnie § 17 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wadowice osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązuje się do działań mających na celu wyeliminowanie zagrożeń i uciążliwości z tego tytułu dla innych obywateli, w związku z tym obowiązani są m. in. do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta na terenach ogólnie użytkowanych, a w szczególności chodnikach, utwardzonych placach, bulwarach, zieleńcach. Ponadto zgodnie z § 21 wyżej cytowanego Regulaminu osoby, które nie wykonują przedmiotowego obowiązku podlegają karze grzywny.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami  udostępnionymi przez Fundację ” Sowiarnia”
Daj przykład – posprzątaj po swoim pupilu
ulotka zdrowotna

ulotka zdrowotna

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 7 marca 2017