Ruszyła budowa Pumptracka!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Ruszyła budowa Pumptracka!

W sercu malowniczych Wadowic, tuż obok placu zabaw Lolek oraz przy popularnej ścieżce VeloSkawa, która już niedługo prowadzi nas wprost do urokliwego Jeziora Mucharskiego oraz przyszłych Singletracków na Górze Jaroszowickiej, w bliskim sąsiedztwie orlika oraz stadionu miejskiego, rozpoczęliśmy długo wyczekiwaną budowę Pumptracka!

368005934 793871836072160 3320566203619495651 n - Ruszyła budowa Pumptracka!

Nasz tor będzie spełnieniem marzeń każdego miłośnika dwóch kółek, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Planujemy wyposażyć go w różnorodne pętle, dostosowane do różnego stopnia trudności, aby każdy mógł znaleźć swoje miejsce na torze. Bandy ochronne oraz solidna platforma startowa zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

To nie wszystko! Przy Pumptracku powstanie także wygodny plac wypoczynkowy, gdzie będzie można usiąść na ławce, porozmawiać z przyjaciółmi i oczywiście parkować swoje rowery w specjalnie przygotowanych stojakach. Bezpieczeństwo i wygoda naszych użytkowników to priorytet. Dlatego cały obiekt zostanie odpowiednio ogrodzony, a także oświetlony, dzięki czemu korzystanie z niego będzie możliwe nawet po zachodzie słońca.

Cieszymy się ogromnie, że możemy podzielić się z Wami tą wspaniałą nowiną. Zgodnie z podpisaną umową inwestycyjną, projekt ma być zakończony jeszcze w tym roku, więc już niedługo będziemy mogli razem cieszyć się nowym obiektem. Warto dodać, że całkowity koszt inwestycji to prawie 900 tysięcy złotych, z czego aż 240 tysięcy złotych udało się pozyskać dzięki wsparciu programu MIRS. Zobaczcie poniżej jak to będzie wyglądało!

Bądźcie z nami na bieżąco, śledźcie postępy prac i przygotowujcie swoje rowery! Już niedługo Pumptrack stanie się centralnym punktem aktywności dla wszystkich miłośników sportów dwukołowych. Dajcie znać znajomym i rodzinie, wszyscy są mile widziani!

 

 

Wprowadzono: 18 sierpnia 2023