Specjalne niezbędniki dla leśnych wędrowców

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Specjalne niezbędniki dla leśnych wędrowców

lp 300x200 - Specjalne niezbędniki dla leśnych wędrowców

Lasy Państwowe przygotowały niezbędnik bezpiecznego turysty. Specjalnie przygotowane infografiki pomogą odpowiednio się przygotować do leśnej wycieczki.

Skąd pomysł na przygotowanie niezbędnika? Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej w tym roku większość Polaków planuje wyjazd krajowy. Urlop w kraju chce spędzić 87 proc. ankietowanych. Najczęściej deklarowanym kierunkiem podróży są góry – 34 proc., natomiast nad morze planuje się wybrać 27 proc. turystów.

Niezbędnik został przygotowany w dwóch częściach, w formacie A4 „Wycieczka do lasu – jak się przygotować”, która ułatwi spakowanie plecaka i sprawi, że o niczym nie zapomnicie.

Dostępna jest także wersja edytowalna, dla organizatorów wycieczek, aby zaznaczyć wybrane pola, np. nazwę nadleśnictwa, wpisać kontakt do leśniczego i Straży Leśnej oraz wysłać je uczestnikom wycieczki.

W drugiej części, „Wycieczka do lasu – jak spędzić tam czas?” zamieszczono podpowiedzi, dla tych którym brakuje pomysłów na spędzenie czasu w lesie albo chcą dobrać rodzaj aktywności do swoich zainteresowań lub aktualnego nastroju.

Na obu plakatach przypomniano także zasady korzystania z lasów.

MATERIAŁY DO POBRANIA

Wycieczka do lasu. Jak spędzić tam czas

Wycieczka do lasu. Jak spędzić tam czas [Monochrom]

Wycieczka do lasu. Jak się przygotować

Wycieczka do lasu. Jak się przygotować [Monochrom]

Wycieczka do lasu. Jak się przygotować [Monochrom; dla organizatorów]

Wycieczka do lasu. Jak się przygotować [Dla organizatorów]

Materiały prasowe: www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/specjalne-niezbedniki-dla-lesnych-wedrowcow

Wprowadzono: 2 czerwca 2020

-