Stara sala ślubów przechodzi do lamusa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Urząd Stanu Cywilnego / Stara sala ślubów przechodzi do lamusa

Stara sala ślubów wadowickiego USC przechodzi do historii. I co tu dużo mówić, po wielu latach od ostatniego remontu, było to już konieczne! W tym tygodniu rozpoczęły się prace modernizacyjne, według umowy mające potrwać 2 miesiące. Po tym czasie pomieszczenie zmieni się nie do poznania.

140151191 4407366289292649 4606014186762748720 o 1024x530 - Stara sala ślubów przechodzi do lamusa

Moment ślubu, początek wspólnej drogi, dla wielu jeden z najważniejszych dni w życiu. Młoda Para chce, żeby było perfekcyjnie, dopieszcza szczegóły, aby było najpiękniej. A tymczasem uwagę rozprasza i tło idealnych ślubnych ujęć psuje niemodna i nieco już obskurna sala, w której przyszło im przyrzekać na dobre i na złe. Wadowicka sala ślubów lata świetności ma już dawno za sobą i zdecydowanie prosiła się już o remont. To właśnie się dzieje.

Prace remontowe rozpoczęły się od zerwania starego i zmurszałego parkietu, wyrównania ścian i obniżenia sufitu. Na liście zadań jest ponadto montaż klimatyzacji, modernizacja instalacji elektrycznej, oświetleniowej oraz nagłośnieniowej, wymiana lamp i kinkietów, malowanie ścian, restauracja drzwi, wykonanie wysokiej jakości fototapety, zamontowanie boazerii, taśm LED, karniszy oraz marmurowych parapetów. Na końcu sala zostanie wyposażona w nowe meble, 40 krzeseł i 3 mównice konferencyjne. Odremontowane pomieszczenie urządzone będzie w stylu klasycznej elegancji, zdecydowanie bardziej pasującym do odbywających się tam uroczystości.

To jednak nie wszystko! Pokój po remoncie będzie też pełnił nowe funkcje. W nowej sali na stałe zamontowany zostanie sprzęt multimedialny, czyli: projektor oraz zdalny rzutnik zainstalowany na suficie, a także urządzenia stereo i audio, kamery, infrastruktura sieciowa oraz system nagłośnieniowy.

– Po zakończeniu remontu sala ślubów, która do tej pory wykorzystywana było kilka razy w miesiącu, stanie się jednocześnie nowoczesną, multimedialną, profesjonalną salą konferencyjną na miarę XXI wieku – wyjaśnia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński

Budynek urzędu zyska więc nowe pomieszczenie konferencyjne, z którego będą mogły korzystać także lokalne stowarzyszenia i instytucje. Śluby zaplanowane w trakcie trwania remontu odbywać się będą w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

Wprowadzono: 20 stycznia 2021