VeloSkawą nad Jezioro Mucharskie!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Projekty dofinansowane / VeloSkawą nad Jezioro Mucharskie!

Rowerzyści na pewno będą zadowoleni! Już niedługo będziemy mieli okazję przejechać rowerem z Wadowic aż do Jeziora Mucharskiego! Właśnie dzisiaj został przekazany teren pod budowę trasy rowerowej VeloSkawa.

DSC 3561 2 1024x730 - VeloSkawą nad Jezioro Mucharskie!

W wydarzeniu wzięli udział: marszałek Witold Kozłowski, Iwona Gibas z zarządu województwa, posłowie Krzysztof Kozik, Marek Polak i Filip Kaczyński, radni województwa Rafał Stuglik i Stanisław Bisztyga, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz wójt gminy Mucharz Renata Galara.

Wadowice rozkręcają się z miesiąca na miesiąc z budową ścieżek rowerowych. Już od kilku lat tworzymy trasy rowerowe dla naszych mieszkańców i nie tylko.

Nowy odcinek będzie miał 2,5 kilometra długości, stanie się częścią istniejącej trzykilometrowej ścieżki VeloSkawa. Z Wadowic dotrzemy aż nad Jezioro Mucharskie! – właściwie do samego punktu widokowego przy Zaporze w Świnnej Porębie. Jak podkreśla Burmistrz Wadowic – Bartosz Kaliński największym wyzwaniem będzie budowa mostu rowerowego na Ponikiewce.

Zrobiliście fantastyczną rzecz dla całej masy ludzi, bez względu na ich poglądy polityczne. Na to kim są, po prostu dla Wadowiczan. Bardzo Wam za to dziękuję, bo ta inwestycja, te wydane pieniądze zwrócą się wielokrotnie – mówił do władz Województwa Małopolskiego Bartosz Kaliński.

Koszt całej inwestycji wyniesie blisko 4,7 mln zł i będzie sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego. Nowa trasa rowerowa zostanie otwarta w tym roku.

Dobra współpraca owocuje w dobre inwestycje. Tak jest także w tym przypadku. Dzisiejsze wydarzenie jest bardzo ważne dla samorządów miasta Wadowice, Gminy Mucharz i samorządu województwa. Budujemy kolejny odcinek trasy VeloSkawa. Dzisiejsze wydarzenie jest wywiązaniem się z naszych wcześniejszych zobowiązań i zapewnień o powstaniu tej trasy

Jak zapowiada marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski to dopiero początek. Na przełomie roku ma być gotowe pozwolenie budowlane na odcinku Wadowice – Zator!

Turystyka rowerowa w naszym regionie rozwija się w niesamowitym tempie. Trasy rowerowy stały się wizytówką Małopolski. Cieszę się z dzisiejszego wydarzenia i dobrej współpracy z samorządem Wadowic. Dziękuję panu burmistrzowi za ciągłą troskę o wadowickie inwestycje, o których często mówi podczas naszych spotkań

– dodała Iwona Gibas z zarządu województwa.

Planowany odbiór trasy to 15 listopada bieżącego roku.

Przypominamy Wam również o MAPCE, gdzie znajdziecie wszystkie trasy rowerowe – te które są oddane do użytku i te planowane.

 

veloskawa 300x229 - VeloSkawą nad Jezioro Mucharskie!

 

 

 

 

Wprowadzono: 31 marca 2023