Wadowice GOLA! Ruszyły zapisy do Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Wadowice GOLA! Ruszyły zapisy do Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów

Piłkarska uczta z Galicjanką na orliku powraca! Wystartowały zgłoszenia do wiosennej edycji Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. W puli nagród m.in. trzy tysiące złotych i dwie mobilne balie na weekend. Tytułu z rundy jesiennej broni ekipa Mrugacz Auto Serwis. 

Orliki i boiska na glownej 1024x683 - Wadowice GOLA! Ruszyły zapisy do Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów

 

Zapisy trwają do 17 kwietnia. Liga zostanie rozegrana na orliku w Wadowicach (Ul. Błonie 2) w każdy wtorek i czwartek od godziny 17:30 w terminie kwiecień – czerwiec. Pierwsza kolejka zaplanowana jest w terminach 23 – 25 kwietnia br.

GOLA podzielona jest na dwie ligi z awansami i spadkami. Roszady następują po każdej rundzie jesiennej i wiosennej.  Najlepszy zespół 2 ligi awansuje do pierwszej, a najsłabszy zespół pierwszej ligi spada do drugiej.

Udział w rozgrywkach jest bezpłatny.  Obowiązuje jedynie zwrotna kaucja 300 zł (200 zł dla zawodników niepełnoletnich), która zostanie wpłacona na wypadek oddania meczu walkowerem, zgubienia piłki bądź kar dyscyplinarnych. Od 15 do 18 roku życia gra dozwolona jest za zgodą rodziców. Zgłoszenie do ligi przyjmowane jest przez maila: sport@wadowice.pl. W temacie maila należy napisać: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO GOLA, a w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz numer kontaktowy. Więcej informacji na temat zapisów udzielają Animatorzy Orlika: Tomasz Mamcarczyk (512-448-952) oraz Maciej Skawina (501-051-178).

W turnieju mogą brać udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w klubach piłkarskich PZPN (amatorzy bez profesjonalnego kontraktu).

Organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, a koordynatorami prowadzącymi rozgrywki Animatorzy Orlika. Głównym sponsorem GOLA jest Galicjanka, która przekaże nagrody finansowe o łącznej wartości trzech tysięcy złotych (1500 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie i 500 zł za trzeci) oraz vouchery do wykorzystania w swoich kawiarniach. Każdy zawodnik po każdej kolejce otrzymuje bon na dyszkę do wykorzystania w dowolnym lokalu gastronomicznym Galicjanki, gdzie może uzupełnić stracone kalorie i płyny po wyczerpującym spotkaniu.

Pozostałymi sponsorami GOLA są Mobilna Balia Wodna która przygotowała bony na wynajem balii wodnej na weekend (2 x 1000 zł) oraz Mrugacz Auto Serwis, który ufundował 12 bonów na serwis samochodowy do wykorzystania w zakładzie mechanicznym MAS.

 

Patronat medialny nad rozgrywkami objął portal Wadowice24.pl

Wprowadzono: 6 maja 2024