Wawelskie Smoki wylądują na wadowickim rynku!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wawelskie Smoki wylądują na wadowickim rynku!

To będzie ognisty weekend w Wadowicach! Dzięki współpracy z naszą gminą, Wadowice jako jedna z ośmiu miejscowości w Polsce, znalazły się na rozkładzie jazdy wiślackiej Smoczycy i wawelskiego Smoka, którzy w sobotę wylądują na wadowickim rynku. Zaplanowano wiele atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Fot. Materiały prasowe Wisły Kraków/www.wisla.krakow.pl

 

Smoczyca to potoczna nazwa niezwykłego autokaru Wisły Kraków, który od blisko trzech lat wozi piłkarzy „Białej Gwiazdy” na mecze piłkarskie po całej Polsce. Wykorzystując zimową przerwę w rozgrywkach ligowych Wiślacy zorganizowali akcję „Nigdy nie zginie on Tour”, która ma na celu promocję klubu oraz zachęcenie do przychodzenia na mecze Wisły Kraków.

– Kampania karnetowa „Nigdy nie zginie” trwa w najlepsze. Przybywa nowych kibiców, którzy decydują się na dołączenie do grona karnetowiczów, jednak jesteśmy przekonani, że aktualne tempo można podkręcić i razem, po raz kolejny, zrobić coś wielkiego. Dlatego postanowiliśmy, że tym razem to my przyjdziemy do Was! A właściwie przyjedziemy! – zachęca w swojej kampanii Wisła Kraków.

Wiślacka Smoczyca jeździ po Małopolsce, zatrzymując się w wybranych miastach, aby jeszcze aktywniej wyjść stronę kibiców Wisły Kraków i skrócić dystans. W miniony weekend autokar parkował kolejno w Słomnikach, Krzeszowicach, Chrzanowie, Białce Tatrzańskiej i w Zakopanem, gdzie równolegle odbywał się Puchar Świata w skokach narciarskich. W najbliższą sobotę odwiedzi Bochnię, Myślenice, a na sam koniec dotrze do Wadowic.

Smoczyca zawita na wadowicki rynek w sobotę (1 lutego) o godzinie 17:00. Podczas wydarzenia Wiślacy będą zachęcać do przychodzenia na mecze Wisły Kraków. Zaplanowano również wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, wiślackie koło fortuny. Wraz ze Smoczycą przyjedzie Smok Wawelski, czyli maskotka Wisły Kraków.

Będzie również możliwość zwiedzania autokaru, który jest jednym z najlepszych, jakie są obecnie produkowane na rynku. Wewnątrz ma szereg udogodnień dla piłkarzy, posiada 56 rozsuwanych foteli oraz wifi. Jest bardzo przestronny i cichy, ma podwójne szyby, więc piłkarze podróżują w nim w pełni komfortowych warunkach.

Co ciekawe, niemal identyczny autokar ma… Real Madryt, z tą różnicą, że ten „Wiślacki” jest dłuższy, ma aż piętnaście metrów długości, a „Królewskich” czternaście. Marka jest jednak ta sama: Irizar i8.

Wprowadzono: 28 stycznia 2020