Weź dofinansowanie z programu „Czyste powietrze” – złóż e-wniosek bez wychodzenia z domu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Weź dofinansowanie z programu „Czyste powietrze” – złóż e-wniosek bez wychodzenia z domu

10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl. Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu. Wystarczy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków to kolejne ułatwienie dla osób starających się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego. Pomoc dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze” na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Kalkulator pomaga wyliczyć grubość izolacji termicznej domu przy ociepleniu wybranych przegród budowlanych – m.in. ścian, stropodachu, podłóg – oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Parametry zostały dobrane tak, aby użytkownik mógł wybrać odpowiedni rodzaj i grubość materiału izolacyjnego mając pewność, że po przeprowadzeniu termomodernizacji wybranych przegród będą one spełniać obowiązujące i przyszłe wymagania techniczne (WT 2021), które wejdą w życie od 31.12.2020 r. zgodnie z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2015 r., poz. 1422, z późn. zm.).

Nowe narzędzie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Można z niego skorzystać na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka „Warto wiedzieć”). Będzie też dostępny na portalach beneficjenta wszystkich wojewódzkich funduszy.

Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora

https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

Akademia Czystego Powietrza – cykl szkoleń online dotyczących programu Czyste Powietrze:

Część I – https://www.youtube.com/watch?v=piZRc97oeqs

Cześć II – https://www.youtube.com/watch?v=0_i_vTVjutw

Część III – https://www.youtube.com/watch?v=qrZo6qmUGgk&t=331s

„Czyste Powietrze”: e-wnioski bez wychodzenia z domu

źródło: czystepowietrze.gov.pl/

Wprowadzono: 15 czerwca 2020