35-lecie wadowickiej „Piątki”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / 35-lecie wadowickiej „Piątki”

8 lutego 2018 roku z okazji 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Obchody są powiązane z rocznicą urodzin Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika.

Święto szkoły rozpoczęła Msza św. w kościele św. Piotra w Wadowicach,  a następnie odbyło się spotkanie zaproszonych gości, wśród których znalazły się władze oświatowe i samorządowe. Obecni byli: Pani Wicekurator Halina Cimer i Pani Dyrektor Delegatury KO Maria Nitka oraz Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski wraz z Wiceburmistrzynią Ewą Całus. Przybyli także nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie.

Uroczystą akademię w sali gimnastycznej uświetniło przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego dotyczące Patrona, przygotowane pod kierunkiem Pani Joanny Bartkowiak i Pani Agnieszki Handzlik. Podczas uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali szkole pamiątkowe upominki. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przy torcie i pączkach z okazji Tłustego Czwartku, podczas którego goście mieli okazję zapoznać się z wystawami prac uczniów, kronikami i prezentacjami przypominającymi historię szkoły i jej najnowsze działania, m.in. udział grona nauczycielskiego w projekcie unijnym pt. „Mobilność kadry edukacji szkolnej.”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Wprowadzono: 9 lutego 2018