Burmistrz Wadowic podziękował służbom za współpracę przy ŚDM

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Burmistrz Wadowic podziękował służbom za współpracę przy ŚDM

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski zaprosił na spotkanie podsumowujące Światowe Dni Młodzieży przedstawicieli służb oraz instytucji zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Była to okazja by podziękować za sprawne i profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków.
Podziękowanie za pomoc w organizacji SDM / fot. Urząd Miejski Wadowice

Światowe Dni Młodzieży były niezwykle trudnym wyzwaniem i pierwszym na tak dużą skalę w naszym mieście. Służby mundurowe, wolontariusze, pracownicy interwencyjni, pracownicy szkół i spółek gminnych, wszyscy włączyli się w przygotowanie miasta do odpowiedniego przyjęcia tysięcy pielgrzymów. Na podsumowującym spotkaniu Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski dziękował m.in. policji, straży pożarnej, które dbały o bezpieczeństwo, dyrektorom szkół za przygotowanie odpowiednich noclegów ze śniadaniami czy też prezesowi WPWiG za zorganizowanie kilku tysięcy worków z pitną wodą dla pielgrzymów. Burmistrz podkreślił, że współpraca pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi podmiotami przebiegła wzorowo, że miasto dzięki staraniu wszystkich przygotowane było w odpowiedni sposób na przyjęcie pielgrzymów co zaowocowało bardzo pochlebnymi komentarzami zarówno odwiedzających jak i mieszkańców.

„Jest niezwykle istotne, że pielgrzymi zobaczyli świetnie zorganizowane, czyste, przyjazne i otwarte miasto. Mają teraz odniesienie do innych miejscowości, w których byli oraz do miejsc, z których pochodzą. Myślę, że daliśmy świetne świadectwo i wszyscy wspólnie wraz z mieszkańcami zrobiliśmy wspaniałą reklamę rodzinnego miasta Św. Jana Pawła II, która poszła w świat”. – dodał burmistrz.

Głos z podziękowaniami zabrał również koordynator regionalny ŚDM ks. Adam Garlacz,który również nie krył zadowolenia ze sprawnie przygotowanego wydarzenia.

Wprowadzono: 12 sierpnia 2016