[GALERIA] Beskidzka Plaża

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / [GALERIA] Beskidzka Plaża

Poznaliśmy zwycięzców trzeciego turnieju siatkówki plażowej w ramach Beskidzkiej Plaży, który odbył się na wadowickiej Wenecji.  Wśród Pań  zwyciężyły Joanna Gryma i Dominika Bałdys, a w zawodach mężczyzn duet Jakub Macura, Mateusz Kukulski. Pamiątkowe medale i puchary wręczył reprezentujący Gminę Wadowice – burmistrz Mateusz Klinowski.

W trakcie weekendu 27-29  maja tereny rekreacyjne na Wenecji były miejscem zmagań uczestników turnieju Beskidzka Plaża. Wadowice znalazły się pośród czterech miast (Bielsko-Biała, Wisła, Kęty), w których o wygraną i punkty do klasyfikacji generalnej walczyli najlepsi przedstawiciele tej dyscypliny. Turniej odbył się na dwóch istniejących boiskach do siatkówki plażowej, wokół których powstało miasteczko zawodów z trybunami ułatwiającymi oglądanie zmagań zawodników.

W turnieju seniorów wystartowało 16 zespołów męskich i 12 żeńskich. W sobotę odbyły się eliminacje, w których nie zabrakło przedstawicieli z Wadowic. Niestety naszym zawodnikom nie udało się awansować do półfinałów i walczyć o medale. Niedzielne finały zakłóciła potężna burza i opady deszczu. Uniemożliwiła ona dokończenie meczu finałowego kobiet, który został przerwany na kilkanaście minut. Po przerwie swój prymat udowniły Joanna Gryma i Dominika Bałdys, które w dwóch setach pokonały Aleksandrę Sochacką i Magdalenę Kaszubę. Turniej mężczyzn, również 2-0 wygrała para Jakub Macura i Mateusz Kukulski odnosząc tym samych drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu.

Jakub Macura w wywiadzie na oficjalnej stronie organizatora powiedział:

Poziom turnieju w Wadowicach jest raczej wyrównany. Trochę inaczej sytuacja wyglądała tydzień temu w Wiśle, gdzie dwie pary złożone z zawodników BBTSu Bielsko-Biała raczej górowały nad resztą par – podsumował skład zawodów Mateusz Kukulski, który wraz ze swym partnerem Jakubem Macurą awansowali do półfinału bez porażki. Turnieje Beskidzkiej Plaży, a jest to już nasz trzeci, traktujemy jako trening i istotny element przygotowań do rozgrywek w ramach eliminacji do mistrzostw Polski, gdyż w tym roku cały sezon będziemy grali razem.

Nagrody zawodnikom wręczył burmistrz Mateusz Klinowski, który gratulując sukcesów przyznał się, że w siatkówkę nie gra, ale popiera organizację takich wydarzeń w Wadowicach, które popularyzują sport i aktywność fizyczną. Gmina Wadowice była współorganizatorem turnieju. Finał odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w Kętach. Zapraszamy!

Oficjalne wyniki końcowe:

Turniej mężczyzn:
1. Jakub Macura/Mateusz Kukulski
2. Bartek Oleksy/Michał Płecha
3. Paweł Zawadzki/Mikołąj Grobelny

Turniej kobiet:
1. Joanna Gryma/Dominka Bałdys
2. Aleksandra Sochacka/Magdalena Kaszuba
3. Kamila Wyrzykowska/Ewa Świech

Więcej zdjęć z zawodów na profilu Facebook – Lubię Wadowice

Informacje o turnieju: www.beskidzkaplaza.pl

Wprowadzono: 27 maja 2016