Gminne zmagania z ortografią

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Gminne zmagania z ortografią

Szkoła Podstawowa w Wysokiej we współpracy z Wadowickim Centrum Kultury od kilku lat organizuje Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. 16 maja br. odbył się kolejny finał, w którym wystartowało kilkudziesięcioro uczniów szkół z terenu gminy Wadowice. Ortograficzne zmagania honorowym patronatem objął burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Konkurs był dwuetapowy. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły najlepszych uczniów we wszystkich trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VII szkoły podstawowej oraz gimnazjum. To właśnie oni 16 maja w Wadowickim Centrum Kultury przystąpili do zmagań z pułapkami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów konkursu. W tym roku z ortografią zmierzyli się również dorośli, bowiem do spróbowania swych sił zaproszono również radnych oraz przedstawicieli rodziców.

Po napisaniu dyktand uczniowie obejrzeli film,  a członkowie jury przystąpili do oceniania prac uczestników. Po dwóch godzinach lista laureatów była gotowa. Dyrektor Szkoły Podstawowej Grażyna Żuk wraz z wiceburmistrz Wadowic Ewą Całus oraz kierownik Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych w Wadowicach Haliną Stuglik przystąpiła do odczytywania wyników i wręczania atrakcyjnych nagród (radioodtwarzacze, słuchawki i głośniki bluetooth, książki).

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom. Dziękujemy również współorganizatorom oraz sponsorom konkursu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Wprowadzono: 21 maja 2018