Komendant wadowickiej policji odszedł na emeryturę

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Komendant wadowickiej policji odszedł na emeryturę

Po dwóch latach kierowania wadowicką policją, dotychczasowy komendant insp. Włodzimierz Warzecha, pożegnał się z jednostką i odszedł na emeryturę. Jego następcę poznamy na początku lutego br..

W uroczystym pożegnaniu, które miało miejsce w środę (30.01) wzięli udział przedstawicie małopolskiej policji, zaprzyjaźnione instytucje oraz lokalni samorządowcy, wśród których nie zabrakło wicestarosty Beaty Smolec oraz burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

Przez dwa lata naszej współpracy na linii policja-starostwo udało nam się wspólnie przeprowadzić wiele inicjatyw, organizując najlepsze w Małopolsce ćwiczenia obronne, czy zakupując nowy samoobsługowy alkomat dla wadowickiej komendy – mówił burmistrz Wadowic.  – Inspektor Warzecha zostanie głównie zapamiętany jako osoba, za kadencji której rozpoczęła się tak długo wyczekiwana komenda wadowickiej policji – podkreślał Bartosz Kaliński.

Jak na koniec pracy poinformował  insp. Warzecha, budowa nowej siedziby nie jest zagrożona, prace przebiegają zgodnie z planem i powinny się zakończyć w 2020 roku.

Insp. Włodzimierz Warzecha służył w policji od 1991 roku. Pełnił funkcję komendanta m.in. w jednostkach w Olkuszu i Krzeszowicach.

Wprowadzono: 30 stycznia 2019