Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Projekty dofinansowane / Programy realizowane ze środków z Budżetu Państwa / Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Wadowice

pl 300x106 - Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Wadowice

Gmina Wadowice realizuje w latach 2022-2023 w ramach: Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych projekt pod nazwą: „Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Wadowice”.  W ramach inwestycji zostanie rozbudowana instalacja uzdatniania wody, która realizowana jest w Stacji Uzdatniania Wody
w Wadowicach. Rozbudowa instalacji uzdatniania wody sprowadza się do jej uzupełnienia o drugi stopień filtracji na filtrach samopłuczących wypełnionych złożem katalitycznym.

Celem rozbudowy jest zwiększenie maksymalnej godzinowej wydajności stacji oraz zwiększenie efektywności usuwania ponadnormatywnych wartości manganu w wodzie surowej z rzeki Skawy. Realizacji zadania zapewnieni stabilny efekt uzdatniania pobranej wody surowej oraz zwiększy wydajność pracy stacji, co wpłynie na  jakość wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Na realizację zadania Gmina Wadowice otrzymała dofinansowanie w wysokości:  6 650 000 ZŁ. Całkowity koszt realizacji inwestycji 11 056 470,00 ZŁ.

stacja - Modernizacja infrastruktury wodociągowej w Gminie Wadowice

 

 

 

 

Wprowadzono: 2 października 2023